23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ZyXEL’den Yeni Medya Sunucular
06 Haziran 2012 Çarşamba 12:00

ZyXEL’den Yeni Medya Sunucular

ZyXEL, yeni medya sunucusu NSA300 serisini tanıttı.

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, evlerini çok fonksiyonlu, yüksek performanslı eğlence merkezine dönüştürmek isteyen kullanıcılar için geliştirilen medya sunucu serisi NSA300’ü tanıttı. Yeni seri, kullanıcıların tek cihazla fotoğraf ve video gibi büyük boyutlu multimedya içeriklerin yanı sıra HD videoları depolamalarını, diledikleri zaman kullanmalarını ve ailenin diğer üyeleri ile eş zamanlı olarak paylaşmalarını sağlıyor.

NSA310/320/325 modellerinden oluşan yeni ZyXEL NSA300 Serisi, yalnızca yüksek performanslı HD streaming sunmakla kalmıyor, aynı zamanda farklı ihtiyaçları karşılamak için yeterli depolama kapasitesi de sunuyor.

Güçlü donanım özellikleri
1.6GHz’lik güçlü çekirdek işlemcisi ve zengin özellikleriyle NSA325 ürünü, HD kalitesindeki görüntülerin tek ya da aynı anda birden fazla farklı ekranda gösteriminde mükemmel performansı garanti ediyor. Kullanıcılar aynı anda birden çok cihazda aynı görüntüyü izleseler bile HD medyanın kalitesinde hiçbir düşüş ya da kesilme yaşanmıyor.

Mobil Bulut ile uzaktan yönetim
Mükemmel streaming yeteneğine ek olarak, NSA325’de bulunan zMedia özelliği, mobil kullanıcılar için tasarlanan bir ‘Mobil Bulut’ olarak çalışıyor. Mobil uygulama ile birlikte kullanılan bu özellik, akıllı telefon aracılığıyla cihaz konfigürasyonu, dosya oynatma ve indirme gibi işlemlerin uzaktan yönetilebilmesini sağlıyor. NSA325 dosya yedeklemenin yanı sıra akıllı telefon ve tablet PC gibi mobil cihazlardan torrent dosyası göndermeyi sağlayan Dropbox ile de uyumlu çalışıyor.    

ZyXEL NSA300 Serisi medya sunucular, dosyalarının her zaman tam koruma altında olduğuna emin olmak isteyen kullanıcılara ‘hepsi bir arada’ yedekleme çözümünü sunuyor. ZyXEL tarafından geliştirilen otomatik sınıflandırma yazılımı zPilot, dosyaların kolaylıkla yönetilmesini sağlıyor. zPilot bilgisayara yüklendikten sonra, gelen dosyaları formatlarına göre sınıflandırıyor ve ilgili klasörlerde depoluyor.

Enerji tasarrufu ön planda
Tüm ZyXEL ürünlerinde olduğu gibi NSA300 Serisi’ndeki cihazlar da doğa ile dost ve enerji tasarrufu sağlayan birçok ‘yeşil’ tasarım özelliğine sahip bulunuyor. Örneğin, “Wake-on-LAN” özelliği kapalı konumda olan cihazı uzaktan açmayı ve dosyalara erişmeyi sağlarken; “Hibernation” desteği ise bir süre veri aktarımı yapılmadığında sabit diski kapatarak hem sabit diskin kullanım ömrünü uzatıyor hem de enerji tasarrufuna yardımcı oluyor. Enerji programlama özelliği sayesinde de medya sunucunun hangi saatlerde açılacağı ya da kapanacağı kullanıcı tarafından belirlenebiliyor.

ZyXEL NSA300 Serisi, zengin ve yüksek çözünürlüklü multimedya içerikler ile yüksek kaliteli dijital yaşam tarzının keyfini sürmek isteyen ev kullanıcıları için sınıfının en iyi seçimi olarak öne çıkıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları