28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ZyXEL’den NSA310 Medya Sunucu
05 Mart 2012 Pazartesi 22:18

ZyXEL’den NSA310 Medya Sunucu

ZyXEL, evlerini çok fonksiyonlu ve yüksek performanslı bir eğlence merkezine dönüştürmek isteyen kullanıcılar içingeliştirilen yeni medya sunucusu NSA310’u satışa sundu.

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, evlerini çok fonksiyonlu, yüksek performanslı eğlence merkezine dönüştürmek isteyen kullanıcılar için geliştirilen yeni medya sunucusu NSA310’u satışa sundu. 3 TB’a kadar sabit diskleri destekleyen ürün, UPnP ve DLNA 1.5 sertifikalı özellikleri ile tüm uyumlu medya oynatıcılarla multimedya dosyalarına erişimi ve paylaşmayı kolaylaştırıyor. ZyXEL NSA310’da depolanan içerik DLNA özellikli medya oynatıcıların yanı sıra akıllı telefon, PDA ya da oyun konsolu gibi cihazlarda da kullanılabiliyor.

Mobil cihazlar için geliştirilmiş ücretsiz Polkast uygulaması ile kullanıcılar istedikleri yerden her zaman kolaylıkla Tablet PC ve Akıllı Telefonlarını kullanarak NSA310’a internet üzerinden veya yerel ağ üzerinden kablosuz olarak bağlanabiliyor ve NSA310 kullanıcılar için kişisel bir buluta dönüşüyor. Yerel ağ üzerinden Polkast uygulaması ile NSA310’a bağlanıldığında kullanıcılar yüksek hızın keyfini yaşayarak sahip oldukları video, resim ve diğer tüm dijital dosyalara erişebiliyorlar.

Sahip olduğu çoklu sunucu (Multiple Server) teknolojisi NSA310’u kusursuz bir ‘hepsi bir arada’ medya merkezi yapıyor. PC, dizüstü bilgisayar ve SqueezeBox gibi cihazlarla birlikte iTunes sunucu, SqueezeCenter ve blog ya da fotoğraf albümü sunucusu olarak da kullanılabilen ürün, multimedya dosyalarını oynatmayı ve paylaşmayı son derece kolay bir hale getiriyor.   

Kullanıcı dostu arayüz ile gelen kolay kullanım
ZyXEL NSA310’un kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, depolanan içerik küçük resimler (Thumbnail) halinde gösterilebiliyor, fotoğraflar slayt gösterisi şeklinde web tarayıcıda görüntülenebiliyor. Yedekleme Planlayıcı (Backup Planner) özelliği ise NSA310’daki dosyaların başka bir NSA ya da harici depolama cihazında belirlenen bir zamanda otomatik olarak yedeklenebilmesini sağlıyor. Kullanıcılar, yedeklemenin ne zaman ve ne şekilde yapılacağını ihtiyaçları doğrultusunda birkaç adımda kolayca ayarlayabiliyorlar. Cihazın üzerinde yer alan Copy/Sync butonu, harici USB depolama cihazları, kart okuyucular ve dijital kameralardaki içeriğin NSA310’a aktarımının ya da NSA310’daki içeriğin bu cihazlara kopyalanmasının tek bir dokunuşla gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor.

NSA310’un gelişmiş veri sıkıştırma ve senkronizasyon fonksiyonları bant genişliğini optimize ederek çalıştığı için, kullanıcılar online oyun oynama, dosya indirme, İnternet’te gezinme ya da yedekleme sırasında hiçbir kesinti ve gecikme yaşamıyorlar.

Dosya paylaşımında sürükle-bırak rahatlığı
zPilot özelliği dosya paylaşımına sürükle-bırak kolaylığını getiriyor. Bu özellik sayesinde istenen dosyaları masaüstünde yer alan zPilot ikonuna sürüklemek yeterli oluyor. Dosyalar NSA310 tarafından otomatik olarak tanımlanarak müzik, fotoğraf ve diğer ilgili klasörlere yerleştiriliyor. Link yakalama desteği tarayıcıda tıklanan bir linkin NSA310 tarafından tanınmasını ve indirme işleminin PC’ye gerek kalmadan gerçekleştirilmesini sağlarken; BitTorrent ve eMule özellikleri ise büyük dosyaların hızlı bir şekilde indirilmesini ve paylaşılmasını destekliyor.

ZyXEL’in yeni medya sunucusu NSA310’un yapabildikleri bu kadarla da sınırlı değil. Ürünün sahip olduğu dahili RSS istemcisi ile en yeni dijital içerikleri otomatik olarak indirmek mümkün olabiliyor. RSS beslemesi eklendikten sonra kullanıcının başka hiçbir işlem yapmasına gerek kalmadan, en son çıkan müzik, TV dizisi ve podcast gibi tüm multimedya dosyaları kolayca indiriliyor.

Kullanıcıların kendi FTP sunucusuna sahip olmasını da sağlayan NSA310, video ve fotoğrafların İnternet’e yüklenme süreçlerini de son derece kolay bir hale getiriyor. Kullanıcılar, cihazda depolanan fotoğraf ve videoların Flickr ve YouTube’a otomatik olarak yüklenmesi için gerekli ayarları birkaç adımda gerçekleştirebiliyorlar.

NSA310’un gelişmiş güvenlik özellikleri, izinsiz erişim ya da veri kaybı gibi tehditlere karşı depolanan içeriği güvence altına alıyor. IP filtreli tablo yönetimi verileri zararlı ataklara karşı korurken, HTTPS ve FTPS desteği verilerin şifrelenerek iletilmesini sağlıyor. Ağ üzerinde çalışan geri dönüşüm kutusu ise yanlışlıkla silinen dosyaların hızlı ve kolay bir şekilde geri getirilmesine yardımcı oluyor.

Çevre dostu enerji tasarrufu özellikleri
Tüm ZyXEL ürünleri gibi, NSA 310 da çevreci ve enerji tüketiminde oldukça cimri. Smart Fan teknolojisi, fanın güç tüketimini cihazın ideal çalışma sıcaklığını koruyacak seviyede tutmaya yardımcı oluyor. Wake-on-LAN özelliği kapalı konumdaki cihazı uzaktan açmayı ve dosyalara erişmeyi sağlarken; sabit diskler için Hibernation desteği ise bir süre veri aktarımı yapılmadığında sabit diski kapatarak hem diskin kullanım ömrünü uzatıyor hem de enerji tasarrufu sağlıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları