02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zumbara Projesine Girişimcilik Ödülü
23 Kasım 2011 Çarşamba 18:12

Zumbara Projesine Girişimcilik Ödülü

Özyeğin Üniversitesi’nin düzenlediği Sosyal Girişimcilik Yarışması’nın kazanan projeleri belli oldu.

Yarışmada birinciliği Zumbara adlı projeleriyle Ayşegül Güzel ve Meltem Şendağ, ikinciliği Doğal Bitki Örtüsünün Islahı ve Ticarileştirilmesi projesiyle Semiha Demirbaş Çağlayan ve üçüncülüğü Çöpüne Bir Şans Daha Ver projesiyle Emre Eken elde etti.
 

Türkiye’nin öncü üniversitelerinden Özyeğin Üniversitesi’nin Global Girişimcilik Haftası kapsamında kırsal kalkınma, kamu hizmetlerinin daha efektif kullanılması ve eğitim alanlarında sürdürülebilir ve uygulanabilir projeler ortaya koymak hedefiyle 1-20 Kasım tarihleri arasında düzenlediği Sosyal Girişimcilik Yarışması’nda kazanan projeler belli oldu. 22 Kasım 2011 Salı günü Özyeğin Üniversitesi Altunizade Kampüsü’nde düzenlenen törende Zumbara adlı projeyle yarışmaya katılan Ayşegül Güzel ve Meltem Şendağ, yarışmanın birincisi oldu. Ayşegül Güzel ve Meltem Şendağ, geliştirdikleri projeyle dünyanın sayılı girişimcilik etkinliklerinden biri olan INSEAD Sosyal Girişimcilik Konferansı 2012’ye katılma hakkı kazanmış oldu. Semiha Demirbaş Çağlayan Doğal Bitki Örtüsünün Islahı ve Ticarileştirilmesi adlı projesiyle yarışmada ikinciliği, Emre Eken ise Çöpüne Bir Şans Daha Ver adlı projesiyle üçüncülüğü göğüsleyerek çeşitli ödüller kazandılar.

Özyeğin Üniversitesi, hayalleri gerçeğe dönüştürecek
Özyeğin Üniversitesi, Sosyal Girişimcilik Yarışması ile kırsal kalkınma, kamu hizmetlerinin daha efektif kullanılması ve eğitim alanlarında projeler ortaya koymayı ve toplumsal fayda üretimine katkı sunmayı amaçlıyor. Bu nedenle Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ve sosyal girişimcilerinden oluşan jürinin çok sayıda başvuru arasından seçtiği bu üç önemli projenin, jüri üyelerinin ilgili olduğu kurumlar ve Özyeğin Üniversitesi’nin desteğiyle hayata geçirilmesi konusunda çalışmalar yapılacak.

Sosyal Girişimcilik Yarışması Jürisi:
Serra Titiz - Mikado Consulting Kurucusu ve Genel Müdürü
James Halliday - HUB İstanbul Kurucusu
Ozan Sönmez - Angel Wings Ventures İş Geliştirme Direktörü
Burcu Özüpak Güleç - İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı
Prof. Dr. Esra Gençtürk - Özyeğin Üniversitesi Sektörel Eğitim ve Öğrenci Gelişiminden Sorumlu Rektör Yardımcısı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları