02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zihinsel Alanlar, Huzursuz Bedenler
13 Haziran 2011 Pazartesi 16:02

Zihinsel Alanlar, Huzursuz Bedenler

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, modern yaşamda bireyin yaşadığı sıkıntıları, tasarladıkları maketlerle yansıttılar.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlilerinden, Dr. Nilüfer Talu ve Dr. Ebru Yılmaz, Art Incident (Sanat Olayı) etkinlikleri kapsamında düzenledikleri atölye çalışmalarının üçüncüsünü Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile birlikte gerçekleştirdiler.

Zihinsel Alanlar, Huzursuz Bedenler (Mental Spheres, Restless Bodies) başlıklı atölye çalışmasında modern yaşamın sıkıntıları ve bu durumun bireyin psikolojisine yansıması ele alındı. Mahremiyet, algı, gündelik hayat, hayal gücü gibi kavramlar; zihin-beden, iç-dış, özne-nesne, toplum-birey gibi ikili ilişkiler çerçevesinde tartışıldı.

Bu tartışmaların ardından, 10"ar kişilik gruplar halinde çalışan öğrenciler, odaklandıkları kavram ve ikililikleri tasarladıkları maket çalışmalarıyla ortaya koydular. Öğrencilerin çalışmaları, başta akademisyenler ve diğer öğrenciler olmak üzere atölye çalışmasına katılanlar tarafından çok beğenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları