02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zanox İstanbul Ofisi Açıldı
22 Kasım 2011 Salı 19:57

Zanox İstanbul Ofisi Açıldı

Zanox, Türkiye’deki resmi ofis açılışını, Elektronik Ticaret İşletmeleri Derneği (ETİD) ile birlikte gerçekleştiriyor

Zanox İstanbul ofisinin resmi açılışını, online pazarlama ve e-ticaret sektörünün lider temsilcisi “ETİD” ile birlikte bir etkinlik ile gerçekleştiriyor. Etkinlik, Türkiye’de halen çok yeni olan performans reklamcılığı kanalıyla ilgili ilk izlenimler ve pazarın gelişimine odaklanacak. zanox, bu yılın Mayıs ayında Türk pazarına giren ilk Avrupalı performans reklamcılığı ağı olmuştu. “Türkiye’de geçirdiğimiz birkaç ay içerisinde, performansa dayalı online reklamcılık iş modelimiz reklamverenler, yayıncılar ve ajanslar tarafından çok iyi bir şekilde algılandı" diye belirten zanox Satıştan sorumlu genel müdür yardımcısı Christian Kleinsorge sözlerine şöyle devam etti: “Yakın zamanda duyurduğumuz, Avrupa’nın ilk performans reklamcılık pazaryeri olan ‘zanox marketplace’ ile, çok yakında Türk şirketlerine hem yurtiçi hem de uluslararası pazarlarda yeni satış kanalları açacağız."

 

e-ticarette hızlı büyüme

ETİD, Türk e-ticaret şirketlerinin lider derneği olarak, 2007’den bu yana Türkiye’de e-ticaretine ilişkin hukuki altyapının oluşturulmasında, mevzuattaki eksikliklerin veya ihtiyaçların tespitinde ve çözümlenmesinde aktif rol oynamıştır. Türkiye e-ticaret sektörü 2011'in ilk yarısında %50 oranında bir büyüme gösterdi. Buna paralel olarak, 2010 yılında Türkiye’de online reklam harcamaları da %29,6 ile (Rusya'nın hemen ardından, kaynak: IAB) Avrupa'daki en yüksek ikinci büyüme hızına sahip oldu. ETİD Başkanı, Hakan Orhun, online pazarlama kanalını Türk perakende sektöründeki sürekli gelişimin merkezi gücü olarak görüyor: “zanox, Avrupa online reklamcılığının en önemli öncülerden biri olarak, kalite standartlarını geliştiriyor ve dolayısıyla Türkiye’deki tüm internet sektörünün gelirlerini arttırıyor. Reklamverenler ve yayıncılar tek platformda bir araya geliyor ve internetteki yeni iş fırsatlarından yararlanıyor. Bu, gelişen pazarımızda, reklamverenler, içerik sağlayıcılar ve nihayetinde internet kullanıcıları için son derece olumlu bir gelişme.”

Lansman müşterileri arasında büyük reklamverenler yer alıyor

Groupon (Şehir Fırsatı), Hızlıal, Trendyol, Vestel, Bigpoint, İstanbul.net, Joygame, Gezisitesi ve Hilton Otelleri gibi perakende, seyahat ve telekomünikasyon / hizmet sektörlerinden ünlü şirketler dahil olmak üzere, yaklaşık yirmi beş yerli ve uluslararası reklamveren zanox ile Türkiye’de performansa dayalı online pazarlamaya duydukları güveni belirttiler bile. “Lansmanımız çok başarılı oldu; çok yoğun bir ilgi var. 2012 yılında büyümeye devam etmek istiyoruz, zira Türk pazarı zanox için büyük olanaklar sunuyor,” diye açıklayan zanox’un Türkiye Ülke Müdürü Murat Kalafat sözlerine şöyle devam ediyor: “Yerel ajanslar ile yakın işbirliğimizi genişletmek stratejik odağımız olacak.”

Reklamverenlerin zanox’taki bankası

zanox’un Türkiye’deki ilk müşterilerinden biri olan Joygame genişlemesinde büyük ölçüde performans reklamcılığını kullanıyor. zanox, Joygame’i özellikle yerel ve uluslararası uzmanlığı ve kapsamlı tavsiyeleriyle ikna etmeyi başardı. “zanox’un global deneyimi şirketimize sayısız yarar sağlıyor. Önümüzdeki 6 ay içinde yapacağımız beş online oyun lansmanıyla, gelecek altı ay içerisinde şirketimizin tarihindeki en büyük pazarlama yatırımını gerçekleştireceğiz,” diyen Joygame CEO’su Barış Özistek şunun altını çiziyor: “Bu sebeple, zanox ile performansa dayalı pazarlama ortaklığı bizim için başarının anahtarı olacaktır.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları