18 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÜF Genel Kurulu Yapıldı
13 Mart 2008 Perşembe 15:06

YÜF Genel Kurulu Yapıldı

2005 yılında kurulan YÜF, 4'üncü Genel Kurulunu 11 Mart 2008 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirdi.

Yapı malzemeleri sektörünün rekabet gücünün artırılarak uluslararası ekonomik sistemde daha etkin hale getirilmesi hedefiyle 2005 yılında kurulan YÜF (Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu), 4"üncü Genel Kurulunu 11 Mart 2008 tarihinde gerçekleştirdi. Yapılan seçimde Adnan İğnebekçili yeniden üç yıllığına YÜF Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, yeni yönetim kurulu da belirlendi.

Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu"nu oluşturan ilgili birliklerin ve başkanlık divanlarının katıldığı Genel Kurul"da ekonomide ve sektördeki son gelişmeler değerlendirildi. Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan İğnebekçili yaptığı konuşmada büyüyen ve gelişen yapısına paralel olarak YÜF"ün değişen dünya ve ülke ihtiyaçları doğrultusunda sektöre sunduğu hizmetleri artırarak Türk sanayinde diğer sektörlere örnek olmaya devam edeceğini belirtti.

Adnan İğnebekçili sözlerine şöyle devam etti: "Son birkaç senedir ekonomideki olumlu gelişmelere paralel olarak, ciddi toparlanma ve gelişme sürecine giren Türk inşaat sektörü 2007 yılında da büyümesini sürdürdü. Diğer taraftan, 2007 yılının ilk 9 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre Belediyeler tarafından Yapı Ruhsatı verilen yapıların yüz ölçümünde % 0,2 oranında düşüş gerçekleşirken, bina sayısında % 11,4 düşüş, değerinde % 10,0 artış, daire sayısında ise % 4,3 düşüş oldu. Bu gelişmeler sektörün geleceği yönünden konut sektöründe yeniden bir daralmanın yaşanacağının ilk işaretleri olarak görülebilir. 2008 yılında, Türk ekonomisinin giderek derinliğini artıran global krizden daha güçlü etkilenmesi, ve ekonominin son 5 yıldır gösterdiği yüksek büyüme hızının yavaşlayarak, artan enerji maliyetlerinin de etkisi ile, yüksek enflasyon/düşük büyüme sarmalına girmesi kuvvetle muhtemeldir. Bu durumda inşaat sektörünün de 2007 yılı performansının gerisine düşmesi sonucunda yapı malzemelerinde yurt içi talebin daralması, rekabet ortamının daha da kötüleşmesi beklenmektedir. Global pazarlarda ve Türk ekonomisinde artan belirsizlik ve kırılganlık ortamının 2008 yılından itibaren kendini daha kuvvetle hissettirmesi ve kriz ortamının sektörümüze de yansıması kaçınılmaz görünüyor. Bu nedenledir ki, geçen 4 yıllık hızlı büyümenin ardından, önümüzdeki 2-3 yılın sektörümüz açısından oldukça çetin geçeceğini söyleyebiliriz."

 
ASİL ÜYE
 
YEDEK ÜYE
 
KURULUŞU
Adnan İĞNEBEKÇİLİ (Başkan) Celalettin ÇAĞLAR TÇMB
Dr.Ayhan PAKSOY (Başkan vekili) Kenan KURBAN THBB
Cüneyt ERTUĞRUL (Sayman üye) M. Mesut UZAL AGÜB
Selçuk ERTUĞ Cem ÇELİK KİSAD
Köksal ANADOL Levent ONGUN TPB
Volkan ARDAÇ Ayşe Buket TOLUN KÜB
Mustafa GÜÇLÜ Ferruh KARAKULE TÇMB + THBB

Denetleme Kurulu 

ADI YEDEK ÜYE  
KURULUŞU
Mehmet GÖÇMEN (Başkan) Tufan ÜNAL TÇMB
Buğra KÜÇÜKKAYALAR (Başkan Yrd) Gür COŞKUN  TPB
Ahmet ÖRGÜCÜ Yücel ORHAN KİSAD
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları