27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yücel Atışa Uluslararası Ödül
17 Mart 2008 Pazartesi 11:32

Yücel Atış'a Uluslararası Ödül

M. Yücel Atış, Küresel İnsan Kaynakları Liderlik ödülüne lâyık görüldü.

Prometheus Danışmanlık Kurucusu ve Genel Müdürü M. Yücel Atış, 2008 Asya Pasifik İnsan Kaynakları Yönetimi Kongresi Küresel İnsan Kaynakları Liderlik ödülüne lâyık görüldü. Türkiye"de ilk kez bir insan kaynakları profesyoneli uluslararası platformda insan kaynakları ödülü almaya hak kazandı.

Dünyanın önde gelen insan kaynakları kongreleri arasında bulunan; 60 ülkeden 900"den fazla profesyonelin buluştuğu Asya Pasifik İnsan Kaynakları Yönetimi Kongresi bu yıl Hindistan"ın Bombay şehrinde gerçekleştirildi. Türkiye"de insan kaynaklarının gelişimine yenilikçi ve yaratıcı çalışmaları ile liderlik ederek rol model oluşturması nedeniyle Küresel İnsan Kaynakları Liderlik ödülüne Türkiye"den ilk defa Prometheus Danışmanlık Kurucusu ve Genel Müdürü M. Yücel Atış lâyık görüldü.

Bu yıl Türkiye"nin almaya hak kazandığı Küresel İnsan Kaynakları Liderlik ödülü, ayrıca aralarında Amerika, Kanada, Avusturalya, Brezilya, Pakistan, Hindistan, Endonezya, Bangledeş, Sri Lanka, Malezya vb. gibi 25 farklı ülkenin en başarılı insan kaynakları üst düzey yöneticisine de verildi. Seçici Danışma Kurulu"nda Pfizer, GlaxoSmithKline, Lafarge, Cargill, Samsung, Hewitt, ICICI Prudential Life Insurance, Diaolg Telekom, SAVOLA Edible Oils, Sony Malezya vb. gibi uluslararası platformda insan kaynakları yönetimi ile ön plâna çıkan şirketlerin üst düzey yöneticileri yer alıyor.

M. Yücel Atış; "Türkiye"de bir ilki daha başarmaktan dolayı mutluyuz"

Farklı sektörlerden, farklı büyüklükte yerli ve yabancı çok sayıda şirketin danışmanlığını yürüten Prometheus Danışmanlık Kurucusu ve Genel Müdürü M. Yücel Atış Türkiye"ye bir ilki daha yaşatmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek; "Kurulduğumuz 1995 yılından itibaren danışmanlık ve eğitim alanlarında uzmanlığımız ve yenilikçi çalışmalarımız ile Türkiye"de birçok ilke imza attık. Son olarak da Asya Pasifik İnsan Kaynakları Yönetimi Kongresi ile insan kaynakları alanında Türkiye"ye uluslararası platformda ilk defa bir ödül kazandırdık. Bu farklılığımızı ve yenilikçi yapımızı gelecek çalışmalarımız ile sürdürmeyi hedefliyoruz" dedi. Atış, "Özellikle 2008 yılında işsizliği önleyecek ve istihdam yaratacak çalışmaları sosyal sorumluluk alanı olarak değişik aktivitelerle gündeme getireceğiz" dedi.


M. Yücel Atış Kimdir

1964 Kars, Kağızman doğumlu olan Atış, İşletme eğitimi almıştır. Yüksek lisansını insan kaynakları alanında Ücret ve Ödül Yönetimi tezi ile yapmıştır. Rekabet Yönetimi ve Sıfır İşsizlik konusunda iki doktora tezi hazırlamaktadır.

Atış, İnterbank, KordSA, STFA Holding, Başer-Colgate, Alcatel-Teletaş, Koç Holding"de uzman ve yönetici pozisyonlarında görev yapmıştır. Halen kurucusu olduğu Prometheus Danışmanlık"ta Genel Müdür ve değişik şirketlerde yönetim kurulu üyesi ve danışmanı olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Atış aynı zamanda, SCIP (Society of Competitive Intelligence), SHRM (Society For Human Resource Management), AMA (American Marketing Association) ve The Outsourcing Institute üyesidir.

Yayınlanmış olarak çok sayıda makale ve araştırması bulunan Atış"ın İyi Yönetici Olmanın İpuçları (2007) ve Starlarla Yaşamak (2008) isimli iki kitabı bulunmaktadır.


Prometheus Hakkında

Prometheus 1995 yılında kurulmuştur. Merkezi İstanbul olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışında iş ortakları ile çalışmaktadır. Danışmanlık, Eğitim, Yayıncılık ana alanlar olarak tanımlanmıştır. Farklı sektörlerden, farklı büyüklükte yerli ve yabancı çok sayıda şirketin danışmanlığını yürütmektedir. 1995 yılından bugüne çok sayıda şirketin kurumsallaşma, yeniden yapılanma, aile şirketleri anayasası ve insan kaynakları sistemlerinin kurulmasını gerçekleştirmiştir. Yayınları, seminer ve konferansları, araştırmaları ile iş dünyasına destek vermektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları