20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YTONGdan Yeni Mezunlara Destek
03 Temmuz 2008 Perşembe 16:31

YTONG'dan Yeni Mezunlara Destek

Eğitime çeşitli katkılar yapan Ytong şimdi de, yeni mezunlara yönelik bir iş ve burs programı başlatıyor.

17 farklı ülkede gerçekleştirdiği üretim ile yapı malzemeleri sektörünün en yaygın ve bilinen markası olan Ytong, Türkiye"de gerçekleştirdiği eğitim çalışmaları ile dikkat çekiyor. Eğitime sağladığı katkı ile hem kendisinin hem de Türkiye"nin geleceğine yatırım yapıyor.

Çalışanlarının üniversitelerde okuyan çocuklarına burs veren, yüksek lisans, doktora ve yabancı dil eğitimlerine devam eden çalışanlarına destek olan Ytong şimdi de, yeni mezunlara yönelik bir iş ve burs programı başlatıyor.

Yeni mezunlara iş ve eğitim fırsatı
Ytong, yeni projesi ile üniversitelerin İnşaat, Makine, Kimya, Elektrik ve Maden Mühendisliği ile Mimarlık Bölümlerinden mezun olacak öğrencilere ve bu bölümlerden yeni mezun gençlere çok önemli bir imkan sağlıyor. Çalışma hayatlarına Ytong"un İstanbul, Antalya, Tekirdağ ve Bilecik fabrikalarında başlayacak olan bu gençler, bir dünya devinin çatısı altında çalışma ayrıcalığının yanında, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine burslu olarak devam etme şansına da sahip olacaklar.

İlkokulu da var
Türk Ytong"un Tekirdağ"ın Saray ilçesinde kurulu, kendi adını taşıyan "Türk Ytong Çukuryurt İlköğretim Okulu" ve bu okuldan mezun olup burslu olarak eğitimlerine devam eden lise öğrencileri de bulunuyor.

Ytong"un eğitim burslarından bugüne kadar 280 kişi faydalandı.

Türkiye"de kuruluşunun 45. yılını kutlayan Ytong, Alman Ytong lisansı ile 1963 yılından bu yana Türk inşaat sektörüne hizmet veriyor. Yüksek ısı yalıtımına sahip ürünleri ile binalarda enerji tasarrufu sağlayan Ytong"un bu yolla ülkeye sağladığı katkı 6 milyar doları aşmış bulunuyor. Faaliyette olan 4 fabrikasına ilave olarak, Bilecik"te dünyanın en büyük Ytong üretim tesisi yatırımını gerçekleştiriyor. Ekim 2008"de üretime geçecek Bilecik fabrikasının yanısıra Trabzon"a kurulacak yeni fabrika için de hazırlıklar sürüyor. Üretim teknolojisi ile çevre ve insan sağlığını gözeten Ytong, inşaat malzemelerinin çevreye duyarlılığı ve sürdürülebilir malzeme konusundaki çalışmalara da öncülük ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları