25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yong Namdan Türkiye Ziyareti
22 Şubat 2009 Pazar 10:57

Yong Nam'dan Türkiye Ziyareti

LG Electronics CEO'su Yong Nam, Türkiye ziyaretinde önde gelen iş adamlarıyla da bir araya geldi.

Türkiye"yi ziyaret eden LG Electronics CEO"su Yong Nam, Türkiye"nin dağıtım kanallarıyla sağlam ilişkiler kuran ve bu yolla müşteri sayısını hızla artıran ülkelerden biri olduğunu söyledi. Nisan 2008 itibariyle Türkiye"de yeni yapılanmasını oluşturan LG Electronics, iş ortaklarıyla olan faaliyetlerine hız kazandırmış ve dağıtım kanallarıyla ilişkilerini büyük bir hızla güçlendirmeye devam etmişti. LG Electronics"in Türkiye"deki iş ortaklarına nezaket ziyaretinde bulunan CEO Nam "Yaklaşık bir yıl önce bölgenin en önemli ve potansiyeli en yüksek ülkesi olan Türkiye"ye çok önemli bir yatırım yaparak Türkiye ofisimizi açtık. Yine bizim için çok değerli olan, yıllarca LG Electronics içerisinde büyük başarılara imza atmış, Life is Good sloganımızın da yaratıcısı Christopher Kim"i bu yeni yapılanmadan sorumlu kıldık. Mr. Kim büyük bir emek ve özveriyle, buradaki çalışma arkadaşlarının da desteğiyle çok büyük bir yol kat etti ve Türkiye"ye böyle bir ofis açmakla ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bize kanıtladı. Önümüzdeki dönemde Türkiye"ye çok daha büyük sorumluluklar vermeyi planlıyoruz" dedi.

İş Ortaklarına Teşekkür Ziyareti
Tüketici elektronik ürünlerinde bir dünya lideri ve teknoloji öncüsü olan LG Electronics CEO"su Yong Nam, Teknosa gibi iş ortaklarının üst düzey yöneticilerini de ziyaret ederek işbirliklerinden duyulan memnuniyeti dile getirdi. İş ortaklıklarının önümüzdeki yıllarda da hız kazanarak devam edeceğini belirten Yong Nam Türkiye ile ilgili olarak da şunları söyledi: "Yıllar boyunca Türkiye kendini, kendinden emin, bağımsız, ekonomik açıdan istikrarlı ve ilerleyen bir ülkeye dönüştürdü. Biz LG olarak Türkiye"nin potansiyeline daima inandık ve Türk insanıyla ilişkimizi her zaman için bir sonraki seviyeye taşımamızı sağlayan da bu duygu oldu. Türkiye"ye olan inancımız ve güvenimiz sayesinde Türkiye"de ofisimizi açtık. Bugüne kadarki faaliyetleriyle de çok doğru bir karar vermiş olduğumuzu bize kanıtladılar."

Ekonomik krize rağmen LG Electronics"in pazar payını artırmak için çabalarını yoğunlaştırdığını ve bunu başarmak adına, iş portföyünü daha uzun vadeli büyüme potansiyeline ve kârlılığa odaklanacak şekilde yeniden düzenlediğini anlatan Yong Nam, ortaklıkların markanın bulunduğu konumu yükseltmek amacıyla şirketin pazarlama faaliyetlerinin önemli öğesi olmaya devam edeceğini vurguladı.

Düz Ekran TV Satışlarında Artış
Türkiye"deki pozisyonlarına yönelik açıklamalarda bulunan LG Electronics CEO"su Yong Nam, düz ekran TV pazarında başarılı sonuçlar aldıklarını ve planlanan konuma şimdiden ulaştıklarını bildirdi. Krize rağmen Düz Ekran TV pazarında 16.3% pazar payıyla pazar lideri olduklarını söyleyen CEO Nam, ayrıca LG Electronics Türkiye"nin özellikle IT alanında da büyük mesafe kat ettiğini sözlerine ekledi. CEO Nam sözlerine şöyle devam etti: "IT grubunda 2008 için bizi heyecanlandıran çok önemli hedefler vardı ve bu hedeflere büyük oranda ulaşıldı. Şu anda IT grubunda Türkiye için en büyük hedef 2009 yılında monitörde %25 Pazar payına ulaşarak liderliği yakalamak. LG Electronics olarak global misyonumuz 2010 yılına kadar dünyanın en büyük 3 markası arasına girmek. Türkiye"nin satış tablosuna bakarak da rahatlıkla söyleyebiliriz ki, LG Electronics Türkiye"nin bunu başarması hiç de zor olmayacak."

Krize Rağmen Yatırımlara Devam
Dünyanın en önemli gündem maddelerinden biri olan global kriz konusunda da LG Electronics olarak aldıkları önlemlerden bahseden LGE CEO"su Yong Nam, şirket"in ürün liderliğini sürdürmek ve pazardaki rekabet gücünü artırmak amacıyla Ar-Ge, pazarlama, marka ve tasarımla ilgili faaliyetlere yaptıkları yatırımı azaltmak bir yana, artıracaklarını teyit etti.

"Sadece LG değil, bütün şirketler ekonomik darboğazdan olumsuz şekilde etkilenmektedir" diyen ve 1997 Asya Mali Krizi sırasında LG Telecom"un başarılı faaliyetlerinin ardındaki isim olan CEO Nam sözlerine şöyle devam etti: "2008"in son çeyreğinde pek çok küresel şirketin sergilediği kötü performans sadece güvenli değil, esaslı önlemler almamız gerektiğini hatırlatan bir uyandırma çağrısıydı. Biz şirket olarak, küresel ekonomik bunalıma, maliyet azaltımını, mevcut iş alanlarının geliştirilmesini ve yeni sektörlerin takip edilmesini içeren bir stratejiyle karşılık veriyoruz."

Yong Nam, güneş enerjisi gibi kaynakların kullanılacağı ileride geliştirilecek makinelere, ticari klimalara ve kurumsal pazarlama çözümleri ile büyüyeceğini tahmin ettiği ve ekonomi rayına oturtulduktan sonra giderek daha kârlı hâle gelecek bütün sektörlere yatırım yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

CEO Nam sözlerini şöyle noktaladı: "LG, küresel anlamda, ham maddelerden tesislerdeki yatırıma, finans hizmetlerine ve işe alıma kadar bütün satın alma/tedarik sistemini daha da geliştirmeye çalışmaktadır. LG"nin nakit akışını artırmaya yönelik çabaları şimdiden envanterin azalmasını, likiditenin artmasını, arz zinciri yönetiminin ideal duruma getirilmesini ve genel itibarıyla daha konsolide, verimli bir satın alma sürecinin oluşturulmasını temin etmiştir. Bu girişimler, LG"nin, ekonomik ortam ne olursa olsun uzun vadede hem büyümeyi hem de kârlılığı geliştirmesine imkân verecektir. Daha güçlü bir küresel marka olma, bu çabanın doğal bir sonucu olarak gerçekleşecektir."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları