29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılın Girişimcisi Yarışması için Başvurular Başladı
11 Ekim 2008 Cumartesi 14:53

Yılın Girişimcisi Yarışması için Başvurular Başladı

Ernst & Young Entrepreneur of the Year - Yılın Girişimcisi ve Ernst Young Social Entrepreneur of the Year - Yılın Sosyal Girişimcisi yarışmaları için başvurular başladı.

Ernst & Young ve Milliyet tarafından, CNN Türk işbirliğinde bu yıl altıncısı düzenlenen Ernst & Young Entrepreneur of the Year - Yılın Girişimcisi ve Schwab Vakfı sponsorluğunda bu yıl üçüncü defa gerçekleştirilen Ernst Young Social Entrepreneur of the Year - Yılın Sosyal Girişimcisi yarışmaları için başvurular başladı.

Girişimci Engel Tanımaz sloganıyla düzenlenen yarışmada Türkiye"de birinci olacak girişimci, Dünya Yılın Girişimcisi yarışmasının Mayıs 2009"da Monte Carlo"da gerçekleşecek olan dünya finalinde bağımsız jüri önünde dünya birinciliği için yarışacak. Yılın Sosyal Girişimcisi ise Schwab Vakfı tarafından her yıl Zürih"de düzenlenen Sosyal Girişimciler Zirvesi"nde Türkiye"yi temsil edecek.

Başarısını paylaşacak cesur girişimciler aranıyor
Girişimcileri ödüllendirmek ve dünya çapında girişimcilik ruhunu teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmalara katılmak isteyen adaylarda; girişimcilik ruhu, saygınlık, stratejik bakış, finansal performans, yenilikçi anlayış ve sosyal-küresel etki özellikleri aranıyor. Ernst & Young bu yarışmada, yüksek sesle Ben Başarılıyım diyebilen ve bunu paylaşmaktan korkmayan girişimci ruhları arıyor.

Yılın Girişimcisini İş Dünyasının Önemli İsimleri Belirleyecek
Ernst & Young Yılın Girişimcisi Yarışması jürisi, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner, Akbank T.A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Hedef Alliance Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, ODE Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, 2008 Yılın Girişimcisi Orhan Turan gibi iş dünyasının önemli isimlerinden oluşuyor. İstanbul Modern Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ve Schwab Vakfı Başkanı Mirjam Schoening ise, Yılın Sosyal Girişimcisi jürisinde yer alan isimler arasında.

Yılın Girişimcisini Arama Toplantıları 9 Ekim"de Başladı
Ernst & Young Yılın Girişimcisi Yarışması için Anadolu"nun farklı köşelerinden girişimcilerle tanışmak amacıyla, çeşitli illerde paneller düzenlenecek. Bu paneller, il Sanayi Odası Başkanı, Ernst & Young Genel Müdürü Osman Dinçbaş, CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa"ın katılımı ve Doğan Gazetecilik İcra Kurulu Başkanı Faik Açıkalın"ın moderatörlüğünde gerçekleştiriliyor olacak. Bu toplantılara ayrıca, önceki yıllarda Yılın Girişimcisi finalisti olan birer girişimci ve Milliyet Gazetesi"nden bir yazar da konuşmacı olarak katılacak.

Ernst & Young, girişimcilerle buluşmaya 9 Ekim 2008 tarihinde Kayseri"de başladı. Anadolu"da gizli kalmış girişimcilerin keşfedileceği toplantıları, sırasıyla Bursa (16 Ekim), Denizli (22 Ekim), Gaziantep (6 Kasım), Konya (13 Kasım) ve Adana (20 Kasım) şehirlerinde yapılacak.

Ernst & Young Entrepreneur of The Year - Yılın Girişimcisi ve Ernst & Young Social Entrepreneur of the Year - Yılın Sosyal Girişimcisi yarışmaları için son başvuru tarihi 05 Aralık 2008.

Yarışmalara ilişkin ayrıntılı bilgi www.yilingirisimcisi.com web adresinden ve 0 (212) 231 46 80 nolu telefondan ulaşılabiliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları