20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılın Girişimcileri MITde
12 Kasım 2007 Pazartesi 13:59

Yılın Girişimcileri MIT'de

Endeavor Yılın Girişimcilerinden Pozitron’un kurucusu Fatih İşbecer, MIT Sloan School of Management öğrencilerine bir konferans verdi.

Son günlerde adını Türkiye İş Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması İşCep ile duyuran Türkiye’nin öncü teknoloji firması Pozitron’un kurucusu ve firma genel müdürü Fatih İşbecer, ABD’nin en itibarlı üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology Sloan School of Management (MIT MBA Okulu) öğrencilerine Gelişmekte Olan Ülkelerde Girişimci Olmanın Zorlukları başlıklı bir konferans verdi.

MIT öğrenci ve öğretim görevlilerinin katıldığı panelde, Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülkede girişimci olmanın zorluklarıyla ilgili konuşan İşbecer, global anlamdaki girişimcilik ruhu hakkında da bilgiler verdi.

Teknoloji ve Internet işi yapan Türk firmalarının ülke dışında Türkiye hakkındaki önyargıları nasıl kıracağını soran öğrencilere, “Genelde tekstil ve tarım ülkesi olarak hatırlanan Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini, yeni firmalar ve yenilikçi projelerle yurtdışında da insanların kafasındaki Türkiye imajını değiştireceklerini" söyleyen İşbecer, konuşmasına girişimci olmanın püf noktalarından bahsederek devam etti.

Türkiye’deki potansiyel girişimci ruhuyla ilgili bilgilendirilen MIT öğrencileri, İşCep uygulamasına oldukça ilgi gösterdi. Son dönemde iyiye giden Türkiye ekonomisi hakkında gelen sorularla devam eden söyleşide ülkemizden Pozitron’un yanı sıra Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın ve PiWorks’tan Başar Akpınar da gelişmekte olan Türk ekonomisi ve Türk girişimcisi hakkındaki fikirlerini öğrencilerle paylaştılar.

Dünyanın öncü mobil teknoloji firması Pozitron

Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen İşCep uygulamasının yanı sıra daha önce küresel anlamda ses getiren uygulamalara imza atan Pozitron, 2000 yılında kuruldu. Firmalara mobil başta olmak üzere alternatif kanallardan çözüm üreten kuruluş, 2005 yılında Türkiye’nin en popüler uygulamalarından Cepten IDDAA’yı geliştirdi. Bu uygulama, dünyada UTI’den dijital imza alan ilk mobil bahis uygulaması olmayı başardı.

2006 yılında geliştirdiği mobil mesajlaşma çözümüyle Sun Microsystems’ın Principal Partner’i olan Pozitron, ayrıca 2007 yılında Endeavor tarafından yılın girişimci firması seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları