18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YİBOlarda Günebakan Çiçekleri Açacak
29 Kasım 2007 Perşembe 14:26

YİBO'larda Günebakan Çiçekleri Açacak

YİBO’lar, TOÇEV'in RE/MAX Türkiye ile birlikte MEB koordinasyonunda başlattığımız Günebakan Projesi ile gündeme taşınacak.

Ekonomik, coğrafi ve ailevi zorunluluklardan dolayı, Türkiye’de olanaksızlık içindeki çocukların okumak için tek şansları olan Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO’lar), Günebakan Projesi ile gündeme taşınacak. Günebakan Projesi’nin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında, uzun süredir YİBO’lardaki öğrencilere dokunabilmeyi hayal ettiklerini anlatan TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun, “RE/MAX Türkiye ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) koordinasyonunda başlattığımız Günebakan Projesi, Türkiye’nin geleceği için çok önemli bir adım olacak” dedi.

Türkiye’nin her yanında toplam 603 YİBO’da, yaklaşık 165 bin ilköğretim öğrencisinin öğrenim gördüğünü kaydeden Ebru Uygun, “Evlerinden uzakta günlerinin tümünü okulda geçiren YİBO öğrencilerinin enerjilerini doğru yönlendirerek, spor, sanat ve bilim gibi farklı alanlarda başarılı olabilmelerine yardımcı olacak altyapıyı onlara kazandırabilmek için, YİBO’lara gerekli katkıyı sağlamayı hedefliyoruz. Aynı zamanda onların YİBO’dan mezun olduktan sonra eğitimlerini sürdürmelerini teşvik edecek ve Anadolu Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi, Sosyal Bilgiler Lisesi sınavları sonucunda en yüksek puanları alarak yatılı okuma hakkı elde eden öğrencileri de, eğitim bursu ile destekleyeceğiz” diye konuştu.

RE/MAX, sosyal sorumluluğu müşterilerine de yayacak

RE/MAX Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Ebru Karahan, YİBO öğrencileri için okullarının hem evleri, hem de gelecekleri olduğunu vurguladı. RE/MAX’in insanların ev hayallerini gerçekleştirerek zaten sosyal bir görev yerine getirmekte olduğunu ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yaptığını kaydeden Ebru Karahan, “Günebakan Projesi için ilk tohumlarını RE/MAX’liler olarak biz ekiyoruz. Ama Günebakan Çocukları’nı tüm müşterilerimiz ve iş yaptığımız şirketlerle paylaşacak ve onların da desteğini alarak projeyi büyüteceğiz. Türkiye’yi, çağdaş ve başarılı yeni kuşakları müjdeleyen Günebakan tarlaları ile donatacağız” dedi. RE/MAX Loft Ofisi Broker’ı Arda Oluk da, TOÇEV ile birlikte tasarladıkları Günebakan Projesi için, Türkiye’deki 1500 RE/MAX’linin her ay katkı sağlamasını hedeflediklerini belirterek, projeyi TOÇEV ile birlikte kurdukları bir komitenin, Milli Eğitim Bakanlığı eşgüdümü ile yöneteceğini ve hedeflerinin tüm YİBO’lara ulaşabilmek olduğunu vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları