29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yetkisiz Erişime Engel
10 Ocak 2011 Pazartesi 16:15

Yetkisiz Erişime Engel

SanDisk SecureAccess yazılımı, tüketicilere dosyalarını bir SanDisk flaş sürücü içinde şifre korumalı bir klasörde saklama imkanı veriyor.

,Kaspersky'de % 51 İndirim
e-imza Dönemi Başlıyor
Yeni Süreç Zekası Çözümü
CES 2011"de Enerji Çözümleri

SanDisk SecureAccess yazılımı yanı sıra, yeni SanDisk Ultra ve SanDisk Cruzer Edge USB sürücülerini de duyurdu.
Flaş bellek kartlarında dünya liderlerinden SanDisk (NASDAQ: SNDK), USB sürücü portföyüne yönelik şifreleme ve online yedekleme özellikleri sunduğunu açıkladı. SanDisk SecureAccess yazılımı, USB sürücüde şifre korumalı bir klasör ya da kasa yaratarak dosyaları yetkisiz erişime karşı koruyor. Yazılım ayrıca, 2 GB"ye1 kadar Dmailer 2 güvenli online yedekleme özelliği içeriyor.
SanDisk Ürün Pazarlama Direktörü Kent Perry, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: "İş seyahatine çıkanlar, her hafta ABD"deki havaalanlarında 12 bini aşkın dizüstü bilgisayar kaybediyorlar. Bu bilgisayarların yarısından fazlası gizli ya da hassas bilgiler içeriyor. Veri güvenliği, artık kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geldi. SecureAccess yazılımıyla birlikte sunulan SanDisk USB sürücüleri, AES şifrelemeyle korunan, kullanımı kolay bir kasa içeriyor." *
Şifreleme ve online yedekleme özellikleri, bu yılın ilk çeyreği içinde tüm SanDisk portföyüyle birlikte sunulacak.
SanDisk SecureAccess yazılımının özellikleri
• Şifre korumalı "kasa", 128-bit AES şifrelemeyle otomatik olarak dosyaların güvenliğini sağlıyor. Böylece, sürücünün çalınması ya da kaybedilmesi durumunda dosyalara yetkisiz erişimi önlüyor.
• Güvenli bölümlemeyle, tüketiciler, USB sürücüyü meslektaş ya da arkadaşlarıyla paylaşırken hangi dosyaların gizli kalacağını belirleyebiliyorlar.
• Bilgisayar kazalarına ve veri kayıplarına karşı ek koruma, 2 GB"ye kadar Dmailer güvenli online yedeklemeye sahip kullanıcılar için isteğe bağlı olarak sunuluyor. Herhangi bir zamanda herhangi bir yerden online verilere uzaktan erişilebiliyor ve büyük dosyalar bulut üzerinden kolayca paylaşılabiliyor.
• Kullanımı kolay "sürükle ve bırak" özelliği. USB flaş sürücüdeki kasa kapasitesi, içerik eklenmesi ya da çıkarılmasına bağlı olarak otomatik bir biçimde ayarlanıyor.
• Halihazırda belli SanDisk USB sürücülerle birlikte sunuluyor.
SanDisk ayrıca, daha geniş bir tüketici kitlesinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla USB ürün portföyüne iki yeni sürücü kattı. SanDisk Ultra USB flaş sürücü, daha yüksek aktarım hızları sunarken, SanDisk Cruzer Edge USB sürücü kolay taşınabilirlik sağlıyor.
SanDisk Ultra USB flaş sürücü
SanDisk Ultra USB flaş sürücü, saniyede 15 MB"ye 3 kadar çıkabilen aktarım hızları ve çokluortam içerik kütüphanelerinin yönetilmesine yardımcı olan yüksek depolama kapasiteleri sunuyor. Sürücü, beş yıllık garantiyle 4 ve 8-32 GB arasında değişen kapasite seçenekleriyle birlikte sunuluyor.
Kolay taşınabilirlik için kompakt kayar tasarıma sahip olan SanDisk Cruzer Edge USB flaş sürücü, tüketicilere fotoğraf, müzik ve videolarını yanlarında taşıma imkanı veriyor. Sürücü, iki yıllık 5 garantiyle ve 2-16 GB arasında değişen kapasite seçenekleriyle birlikte sunuluyor.
11 gigabyte (GB) = 1 milyar byte. Veri depolama için belli bir miktar kapasite sunulamamaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları