24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yerli Fon Kuruluşlarını Bekliyor
21 Aralık 2010 Salı 10:52

Yerli Fon Kuruluşlarını Bekliyor

Kuruluşundan bu yana Avrupa Birliği ve uluslararası vakıfların desteğiyle çalışmalarını sürdüren merkez, yerli fon kuruluşlarının katkısı için tanıtım toplantısı düzenliyor.

2006 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLGİ-GÖÇ) bünyesinde faaliyet gösteren Tarlabaşı Toplum Merkezi, İstanbul"un Tarlabaşı bölgesinde büyük ölçüde göçten kaynaklanan yoksulluk ve işsizliğin sebeplerini irdeleyip çözüm sürecine tüm tarafları dahil ederek farklı kültürlerin saygı ve uyum içinde bir arada yaşamasına örnek bir model oluşturmayı hedefliyor.

Merkezin temel faaliyetleri arasında yer alan eğitsel ve sosyal hizmet faaliyetleri, gönüllülerin ve profesyonel eğitmenlerin katkılarıyla sürdürülüyor. Ayda ortalama 200 çocuk ve 50 yetişkin TTM"nin faaliyetlerinden yararlanıyor.

Tarlabaşı Toplum Merkezi, büyük kentlerdeki benzer bölgeler için örnek oluşturacak bir çalışma gerçekleştirmeyi, sosyal hizmetler, ortaklaşa faaliyetler ve üretim çalışmaları uygulamayı amaçlıyor.

Avrupa Birliği"nden sağlanan destek ile kurulan ve yaşamını sürdüren Tarlabaşı Toplum Merkezi, projelerin bitiminde uluslararası bir vakıftan aldığı destek ile 3 yıldır kurumsal varlığını sürdürebildi. İstanbul Bilgi Üniversitesi öncülüğünde yerli fon kuruluşlarının katkılarını bekleyen merkezin tanıtım toplantısı 22 Aralık Çarşamba günü Santral Kampüsü"nde gerçekleşecek.

Tarlabaşı Toplum Merkezi destekçilerine, düzenli olarak faaliyet bilgileri, etkinlik davetiyeleri ve raporlar sağlamanın yanı sıra merkez ziyaretlerinden, danışma kurulu üyeliğine kadar farklı konularda katkılar da sağlıyor.

Tarih: 22 Aralık Çarşamba
Yer: Santral Kampüsü E1 301
Saat: 16:00

Konuşmacılar:
İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Güven
Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yard. Doç. Dr. Pınar Uyan
Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi İdari Korrdinatörü Neşe Erdilek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları