25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yenibiris.comdan Yan Haklar Anketi
25 Ağustos 2008 Pazartesi 14:05

Yenibiris.com'dan Yan Haklar Anketi

Yenibiris.com, düzenlediği ankette, çalışanlara ve iş arayanlara "Şirketinizden yan hak olarak ne istersiniz?" diye sordu.

Yenibiris.com, düzenlediği bir anketle yan haklar konusuna büyüteç tuttu. 18 bin 327 kişinin yanıtladığı "Şirketinizden yan hak olarak ne istersiniz?" sorusu, çalışanların ve iş arayanların beklentilerini ortaya koydu.

Ankete en çok verilen yanıt ikramiye oldu. %36,2"lik oy oranıyla ilk sıraya yerleşen ikramiyeyi %23 ile bireysel emeklilik ve %22,7 ile hayat sigortası izledi. Geçen yıllarda revaçta olan araba tahsisi ise, %14,9 oranında oy alarak alt sıralara indi. Dizüstü bilgisayar ise, istekler arasında %3,2"lik tercih edilme oranıyla son sırada yer aldı. Bunun en önemli nedeni ise, dizüstü bilgisayarın artık "çalışma hayatında var olması gereken bir araç" olarak algılanması.

Ankete katılan kişi sayısının yanıtlara göre dağılımı ise şu şekilde:
• 6633 kişi - İkramiye
• 4207 kişi - Bireysel emeklilik
• 4169 kişi - Hayat sigortası
• 2733 kişi - Araba
• 585 kişi - Dizüstü bilgisayar

Yenibiriş Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade ediyor: "Enflasyonun düşmesi ile birlikte ücret artışları çok düşük düzeylerde kaldı ve zam oranları performans yönetiminde ücretin etkisini azalttı. Buna paralel olarak önem kazanmaya başlayan prim ise giderek yaygınlaştı. Anket sonuçlarından anlaşılacağı üzere prim bazlı ödüllendirme sistemleri ve yan haklar çalışanların beklentilerinde ağırlıklı olarak önem taşıyor."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları