16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yenibiris.com’dan Sektörlere Özel
25 Ekim 2007 Perşembe 11:22

Yenibiris.com’dan Sektörlere Özel

Yenibiris.com, Turizm, Sağlık ve Otomotiv sektörlerine özel rehberler hazırlıyor.

Yenibiris.com, 2006 yılında bir ilke imza atarak hayata geçirdiği İşteiş Mezun Rehberi”nin bu yıl ikincisini yayınladı. 40.000 adet basılan ve 50 üniversitede dağıtılan 2007 İşteiş Mezun Rehberi'de ilki gibi öğrencilerin, kariyer basamaklarının ilk adımlarından itibaren mesleki gelişimlerine yön vererek mezun olacakları ve çalışmak istedikleri iş alanları ile bu alanlara ilişkin eğitimleri ve yeni mezun alımı yapacak firma bilgilerini içeriyor.

İşteiş Mezun Rehberi gençlerin kariyer rotalarını daha bilinçli bir şekilde çizmesini, işverenlerin de beklentilerine uygun adaylarla bir araya gelmelerini hedefliyor. Yenibiris.com, bu hedef doğrultusunda şimdi de Turizm, Sağlık ve Otomotiv sektörlerine özel rehberler hazırlıyor. Her geçen gün istihdam ihtiyacı artmakta olan bu sektörlerin mezun adaylarına kılavuz olacak Turizm Sektörü Mezun Rehberi, Sağlık Sektörü Mezun Rehberi ve Otomotiv Sektörü Mezun Rehberi, bu alanlarda eğitim veren meslek liseleri ve yüksekokulları son sınıf öğrencilerine ücretsiz sunulacak.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Yenibiris.com Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu şunları söyledi: “Ülkemizin işgücü açısından en önemli problemi ne yazık ki nitelikli işgücü yetersizliği. Üniversite mezunu işsiz gençlerimizin sayısı her geçen gün artarken, mesleki uzmanlık gerektiren ara kademe personel bulmak zorlaşıyor. Her yıl 750 bine yakın genç insan işgücüne katılıyor. Eğitim sistemimiz, işgücü piyasasının beklenti ve talebi ile uyum sağlamakta zorlanıyor. Yenibiris.com olarak her gün yüzlerce işvereni milyonlarca aday ile buluşturmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Bu sorumluluğumuz çerçevesinde nitelikli işgücüne katkıda bulunmak üzere pek çok farklı proje gerçekleştiriyoruz. Sektörel iş rehberlerimiz ile de gençlere eğitimini aldıkları alan ile ilgili iş ve kariyer fırsatları sunmayı, onları işveren beklentileri ve iş dünyası hakkında bilgilendirerek iş hayatına atılırken yol göstermeyi amaçlıyoruz.”

Her biri 10.000 adet basılacak olan ve Türkiye genelinde toplamda 250’yi aşkın okula gönderilmesi planlanan “Turizm Sektörü Mezun Rehberi”, “Sağlık Sektörü Mezun Rehberi” ve “Otomotiv Sektörü Mezun Rehberi”, Yenibiris.com üzerinden de yayınlanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları