18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yenibiris.com Üniversitelilerle Buluştu
19 Haziran 2008 Perşembe 14:23

Yenibiris.com Üniversitelilerle Buluştu

Yenibiris.com, 28 farklı üniversitedeki toplam 3570 gence, Internet'ten nasıl iş aranacağını hakkında bilgi verdi.

Yenibiris.com, Türkiye"nin dört bir yanındaki toplam 28 üniversitede, Internet"ten nasıl iş aranacağını anlattı. Üniversitelerde düzenlenen etkinliklere katılan Yenibiris.com, toplam 3570 gence, iş ararken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgi verdi.

İzmir, Ege, Yaşar, İzmir Ekonomi, Dokuz Eylül, Abant İzzet Baysal, Sabancı, Hacettepe, Sakarya, Doğuş, Bahçeşehir, Yeditepe, Galatasaray, Marmara, Eskişehir, Beykent, İstanbul, Uludağ, Balıkesir, Kütahya Dumlupınar, Çankaya, Gazi, ODTÜ, Başkent, Selçuk, TOBB ETÜ, Gazi ve Mehmet Akif Ersoy üniversitelerinde düzenlenen farklı etkinliklere katılan Yenibiris.com, gençlere, Internet Kanalıyla İş Arama konulu sunumlar yaptı.

Sunumlarda, iş arama kanalları hakkındaki istatistiki bilgilerden özgeçmiş oluşturulurken dikkat edilmesi gereken noktalara, dijital portföy oluşturmadan mülakat tekniklerine varıncaya dek geniş bir yelpazedeki bilgilere yer verildi, gençlerin soruları cevaplandı. Üniversitenin yanı sıra, lise öğrencilerini de bilinçlendirmeye özen gösteren Yenibiris.com, Galip Öztürk Çok Programlı Meslek Lisesi"nin 150 öğrencisine de aynı sunumla bilgi verdi.

Yenibiris.com Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu, yapılan sunumlarla ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: "Yenibiris.com olarak, gençlerin kariyerlerine doğru bir noktadan başlayabilmelerine büyük önem veriyoruz. Yaptırdığımız araştırmalar, hem bireylerin hem de kurumların iş aramada tercih ettiği yöntemler arasında Internet"teki iş ve insan kaynakları siteleri kullanımının yükselişte olduğunu gösteriyor. Bu nedenle gençlere, Internet"ten nasıl iş aramaları gerektiği konusunda, işe alım tarafındaki insan kaynakları uzman ve yöneticilerinden aldığımız geribildirimler doğrultusunda önerilerde bulunuyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları