27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Mezunlara İş Rehberi: İşteİş
04 Temmuz 2008 Cuma 13:05

Yeni Mezunlara İş Rehberi: İşteİş

Yenibiris.com'un bu yıl üçüncüsünü yayımladığı Yeni Mezunun İş Rehberi İşteiş, gençlere, başarılı bir kariyere giden yolları gösteriyor.

Türkiye"nin iş ve insan kaynakları sitesi Yenibiris.com, Yeni Mezunun İş Rehberi İşteiş 2008 ile yeni mezun gençlere başarılı bir kariyere giden yolları gösteriyor. İş hayatına atılacak gençlerin profesyonel yaşama dair pek çok soruya yanıt bulmalarını sağlayan ve bu yıl üçüncüsü yayınlanan rehberin ana teması ise Bu sizin filminiz! Hayatınızın yönetmeni olun.

Gençlere, hayatlarını unutulmaz bir filme dönüştürmeleri konusunda yardımcı olmayı hedefleyen İşteiş 2008, oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip. Yeni mezunlara Kariyer Oscar"ı kazandırmayı amaçlayan bu altın rehberde hangi sektörün neler vaat ettiğinden yaratıcı özgeçmiş hazırlamaya, iş dünyasının yeni kurallarından iş görüşmesindeki meydan okuyucu sorulara kadar geniş bir yelpazede konular yer alıyor.

Rehber sayfalarında ayrıca, aralarında Coca Cola CEO"su Muhtar Kent, Müzisyen Fatih Erkoç, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Oyuncu Şebnem Sönmez, Şair Ataol Behramoğlu ve Silk & Cashmere CEO"su Ayşen Zamanpur"un da yer aldığı, her biri kariyerinin zirvesine çıkmış isimlerin kendi ağızlarından hayat öyküleri ve gençlere tüyoları da bulunuyor.

İşteiş 2008 ayrıca, meslek lise ve yüksekokullarından mezun gençlere yönelik özel bir bölüm de içeriyor. Firma tanıtımları bölümünde ise şirketler, hem kendilerini tanıtıyor hem de işe alım ve eğitim politikalarını anlatıyorlar.

Bu yıl, öncekilere oranla çok daha kapsamlı hazırlanan rehberin konu başlıklarından birkaçı ise şöyle:

• Filminizi merak ediyor musunuz?
• Başlayalım mı?
• Özgeçmişiniz hazır!
• Şimdi ne olacak?
• İş görüşmesinde meydan okuyucu sorular
• Bir yıldız doğuyor
• İletişim mucizesi
• Her yönetmenin kendi kuralları vardır
• Yıldızların hikâyeleri
• Kısa kısa işler, meslekler, alanlar
• Kısaltmalar, iş ilanları jargonu, sözlük
• Firma tanıtımları
• Eğitim ve danışmanlık firmaları

Yenibiriş Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade ediyor: "Bu yılki rehberimizi hazırlarken, var olan tüm sanat dallarının birleştiği noktalardan biri olan sinemadan ilham aldık. Görsel bir çağın gençlerine, ilgi duyacaklarını düşündüğümüz bir alandan seslendik. Onların yollarını aydınlatarak, kendi filmlerinde hem yönetmen hem de başrol oyuncusu olmalarını sağlamaya çalıştık. Gençlerin, öykülerini oluştururken çok yönlü düşünmeleri, fırsatları görmeleri ve en önemlisi de ne yaptıklarını değil, ne yapacaklarını tasarlamaları gerekiyor. Yenibiris.com olarak hazırladığımız bu rehberle, bu alanda kullanabilecekleri yöntemleri göstermeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda onları, Türkiye"nin önde gelen işverenleriyle de bir araya getiriyoruz."

Yenibiriş tarafından Türk Telekom katkılarıyla hazırlanan ve 40 bin adet basılan İşteiş 2008 Rehberi, 53 üniversitenin kariyer merkezleri, mezun dernekleri veya öğrenci kulüpleri aracılığı ile öğrencilere ücretsiz olarak sunuluyor. İşteiş Mezun Rehberi'nin içeriğine, yeni ders yılında www.yenibiris.com adresinden ulaşılabilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları