29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Keşifler için Nokia N78
13 Şubat 2008 Çarşamba 16:29

Yeni Keşifler için Nokia N78

Nokia N78 multimedya bilgisayar; müzik, görüntü ve yeni keşifleri paylaşmak için ideal.

Nokia, Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress 2008’de yeni multimedya bilgisayarı Nokia N78’i tanıttı. Müzik, navigasyon ve fotoğraf özelliklerini mobilitenin avantajlarıyla birleştiren Nokia N78, yeni Nokia servislerinden yararlanmak üzere tasarlandı. Bu servislere, Nokia Music Store, Nokia Maps ve Share on Ovi dahil bulunuyor. Share on Ovi, tüketicilere kişisel içeriklerini paylaşma imkanı veren yeni bir online servis. Nokia N78’in, 2008’in ikinci çeyreğinde dünya genelinde pazara sunulması bekleniyor.

Nokia N78’de güçlü teknolojiler bir araya getirildi. Ücretsiz Nokia Maps ile birlikte sunulan entegre A-GPS, WLAN ve yüksek hızlı HSPDA 3G bağlantısı*, Carl Zeiss optik destekli 3,2 megapiksel kamera, sevilen müzik ve içerikleri saklamak üzere 8 GB’ye kadar yükseltilebilen microSD bellek kartı desteği, bu teknolojilerden bazıları. N78 yenilikleri arasında, fotoğraf etiketlemenin (geotagging) yanı sıra otomobilde ya da evde herhangi bir FM radyodan müzik dinlenmesini sağlayan entegre FM vericisi de yer alıyor.

Nokia yetkilileri, yeni Nokia N78 hakkında şunları söylüyorlar: “Nokia N78, Nseries cihazların, en yeni teknoloji ve servislerle birlikte benzersiz mobil multimedya deneyimler sunma taahhüdünü yerine getiriyor. Nokia N78, insanlara tutkularını keşfetme, sevdikleri müzikleri dinleme ve deneyimlerini başkalarıyla paylaşma olanağı sunuyor.”

Arayın, fotoğraflayın, etiketleyin ve paylaşın
Entegre A-GPS işlevselliğinden ve 3,2 megapiksel kamerasından yararlanan Nokia N78, gittikçe popülerleşen online “mekan etiketleri” uygulamasını bir Nokia cihaza dahil ediyor. Nokia N78, görüntüleri, çekildiği yere ait üstverilerle (geotag) otomatik olarak etiketliyor. Böylece, çekim yapılan yer, ya cihaz üzerinde ya da online olarak bir haritada görüntülenebiliyor. WLAN* ya da HSDPA* üzerinden yüksek hızlı Internet bağlantısı sayesinde, fotoğraf ve videoları, Share on Ovi, Flickr ya da YouTube gibi online topluluklara yüklemek, yalnızca bir tıkla mümkün oluyor.

Müzik, Nokia N78’in ve bütün Nokia Nseries multimedya bilgisayarların çekirdek özelliği olmayı sürdürüyor. N78, 8 GB’ye kadar yükseltilebilen belleği, dahili hoparlörleri ve standart 3,5 mm kulaklık desteğine ek olarak, dünyanın her yerinden binlerce radyo istasyonuna anında erişim imkanı veren Nokia Internet Radio özelliğini de içeriyor.

* Operatör ve/veya servis sağlayıcı desteği gerektirmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları