20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Internet Reklam Formatı LinkZ
11 Ocak 2008 Cuma 11:31

Yeni Internet Reklam Formatı LinkZ

Türkiye’nin ilk ve tek, site içeriğine bağlı çalışan reklam modeli LinkZ pazara tanıtıldı.

2 senelik bir Ar-Ge çalışmasının sonucu ortaya çıkarılan LinkZ, Internet reklamcılığına yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Web sitelerinde her gün karşılaştığımız içeriğin sayısız kelimeden oluştuğunu görürüz. Bu kelimelerin insanların sürekli baktıkları yerler olduğunu düşündüğümüzde LinkZ'in de nasıl var olduğunu daha iyi anlayabiliriz. İşte LinkZ, reklam verenin seçtiği kelimelerin doğru kategorilendirilmiş web siteleri üzerinde ve ziyaretçilerin odaklandığı içeriklerde bu seçilmiş kelimelerin reklam panolarına dönüştürülmesidir.

LinkZ sistemi çalışırken, içerik odaklı web sitelerindeki kelimelerin dikkat çekecek bir şekilde ama ziyaretçiyi rahatsız etmeden reklam panolarına dönüştürülmesini sağlar. Bu yapılan çalışma çeşitli istatistiklerle rakamsal dökümlere de ulaştırılmaktadır.

LinkZ ile entegrasyonunu sağlamış bir web sitesinde, bir sayfa ilk yüklendiğinde teknoloji otomatik olarak devreye girer. Öncelikle sayfanın kategorisi tespit edilir ve o kategoriye verilmiş olan reklamlar saptanır. Bu reklamların sayfa içinde en uygun konumda olanları, sayfa yukardan aşağıya taranarak sistem tarafından tespit edilir. Reklam verenin belirlemiş olduğu kelimelere rastladığı anda bunları LinkZ'ye özgü bir terimle parlatır, yani sayfanın içeriğine göre daha dikkat çekici hale getirir. Bu parlatma işlemi aynı sayfa içerisinde maksimum 3 farklı kelimede yapılır.

Kullanıcı Internet sitesinde normal seyrini sürdürürken bu parlatılmış link'lerden biri üzerine mouse'u ile geldiğinde LinkZ özel reklam penceresi belirir. Bu pencerede reklam başlığı, reklam içeriği ve reklam görseli yer alır. Ziyaretçi reklamla ilgilenmediği durumda mouse'unu pencere dışında bir yere çekerek pencerenin otomatik olarak ekrandan kaybolmasını sağlayabilir. Eğer ziyaretçi reklamla ilgilenirse, pencerenin üzerine tıklar ve bir Internet reklamcılığı deyimiyle landing page yani tanımlanmış linke yönlendirilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları