16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Dünya Düzeninde Yenilik Dinamikleri
16 Şubat 2012 Perşembe 20:50

Yeni Dünya Düzeninde Yenilik Dinamikleri

İnsan Kaynakları Zirvesi'nde, Katılımcı Yetenek Yönetimi konulu bir sunum gerçekleştirerek, yeni dünya düzeninde Vodafone’un yetenek yönetimi stratejisinin nasıl şekillendiğini ele aldılar.

Gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden Vodafone’un stratejik partnerliğini üstlendiği, Management Centre Türkiye tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi 2012, bu yıl 15 – 16 Şubat 2012 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ülkelerinden de katılımcıların izlediği zirve, iş dünyasında insan kaynaklarının yeniden şekillenen dinamiklerine ışık tuttu.

2006 Nobel Barış Ödülü sahibi, Grameen Bankası Kurucusu Muhammed Yunus ve Monitor Talent Kurucusu, Ekonomi Uzmanı Christopher Meyer gibi uluslararası arenada önemli isimlerin yanı sıra Türkiye’den Şafak Pavey, Tuna Kiremitçi gibi isimlerin konuşmacı olarak katıldığı İnsan Kaynakları Zirvesi 2012’de,  Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel ikinci günün konuşmacıları arasındaydı. Süel, Vodafone Türkiye’nin kurumsal sosyal sorumluluk vizyonuna ve bu vizyon doğrultusunda hayata geçirdiği projelere odaklandığı konuşmasında, sağlam sosyal yatırım yol haritasının müşterilerin ve çalışanların gönlünü kazanmak konusunda kurumlara sağlayabileceği faydalar üzerinde durdu.

Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Toygan Pulat ve Vodafone Global Yetenek Direktörü Stephen Cunningham ise, zirvenin ikinci gününde, günümüzün değişim ile tanımlanan dünyasında yeniden şekillenen iş gücü dinamikleri ile Vodafone Türkiye’nin bu yeni düzende kurum kültürünü ve insan kaynakları politikalarını nasıl şekillendirdiğini konu alan bir sunum gerçekleştirdiler.   

Hasan Süel: “Türkiye’de kalıcı etkiler bırakmaya devam edeceğiz”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Vodafone’un kurumsal sosyal sorumluluk perspektifine ve Türkiye Vodafone Vakfı’nın faaliyetlerine değindiği konuşmasında, sosyal yatırım politikalarını Vodafone Grup Vakfı’nın ilkeleri doğrultusunda sürdürdüklerinin ve gerek sundukları ürün ve hizmetlerde gerekse hayata geçirdikleri projelerde, Türkiye’nin sürdürülebilir geleceğine katkıda bulunmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Konuşmasında kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımının dünya çapında giderek tanım değiştirmekte olduğunun altını çizen Süel, bu kavramın artık sadece iyi bir şeyler yapmaktan ibaret olmadığını ve temel bir şirket politikası haline geldiği belirtti. Vodafone Türkiye olarak ticari stratejilerini sürdürülebilirlik stratejileriyle birleştirdiklerini; hizmet verdikleri toplumlarda olumlu ekonomik, toplumsal ve çevresel sonuçlara ulaşmayı hedeflediklerini belirten Süel, şöyle konuştu:

“Küresel vakfımızın ilkelerine paralel olarak, sadece yaptığımız işlerin sürdürülebilirliğini sağlamak için değil, toplumumuzun gelişiminin de sürdürülebilir olması için çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz tüm projelerde Türkiye’nin daha eğitimli, donanımlı ve üretken bir toplum olması sürecinde öncü olmayı amaçlıyoruz. Türk toplumunun gelişmesine ve yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunmak misyonumuz doğrultusunda, kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri için ayırdığımız bütçeleri her yıl düzenli olarak artırıyoruz. Bundan sonraki süreçte de topluma yarar sağlayan sürdürülebilir projelerle Türkiye’de kalıcı etkiler bırakmaya devam edeceğiz.”

Toygan Pulat: “Geleceğin liderleri Y kuşağından çıkacak”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Toygan Pulat ve Vodafone Grubu Yetenek Direktörü Steve Cunningam, Katılımcı Yetenek Yönetimi konulu sunumlarında; önümüzdeki 10 yıl içinde iş dünyasında oyunun kurallarının nasıl değişeceğini, işgücü dinamiklerinin bu süreçte nasıl farklılaşacağını ve şirketlerin bu dönemde sürdürülebilir büyümeyi nasıl elde edebileceklerini ele aldılar. Yeni dönemin çalışan profilinin daha kendine dönük, öğrenmeye açık ve bu anlamda işvereninden beklentileri çok daha yüksek bir kitleden oluştuğunun altını çizen Pulat ve Cunningham, sunumlarında Y kuşağının içinden yükselen gelecek dönemin liderlerinin farklılaşan özelliklerine vurgu yaptılar.

Bu yeni dünya düzeninde Vodafone Türkiye’nin insan kaynakları politikalarını nasıl şekillendirdiğine de değinen Pulat ve Cunningham, yetenek yönetimini bütünsel bir bakış açısıyla tüm iş süreçlerine nasıl entegre ettiklerini anlattılar. Şirketin sürdürülebilir büyümesinin anahtarı olarak, başta üst yönetim olmak üzere tüm yönetim ekibinin süreci sahiplenmesini ve tüm aşamalarında eşit söz sahibi olmasını gösteren Pulat ve Cunningham, genç yetenekleri istihdam etmenin, Vodafone kültüründeki bir diğer önemli insan kaynakları politikası olduğunun altını çizdiler. Bu vizyon doğrultusunda, potansiyeli yüksek çalışanların sağlıklı gelişimini hızlandırmak adına çıtayı sürekli yükselttiklerini ve onları uluslararası platformda mobilize ettiklerini belirten ikili, bu bakış açısı ile Türkiye’nin Vodafone Grubu içinde bir yetenek merkezi konumuna gelmesini hedeflediklerini belirttiler.

Vodafone sunumlarının ardından Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteklediği Düşler Akademisi projesinde yer alan ritm atölyesi öğrencileri ile Vodafone Gönüllülerinin ritm performansı gerçekleşti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları