25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yellow Medyadan QR Kod Hizmeti‏
23 Kasım 2011 Çarşamba 19:05

Yellow Medya'dan QR Kod Hizmeti‏

Ürün ve hizmet detaylarından iletişim bilgilerine kadar kendileriyle ilgili her şeye erişimi kolaylaştırmak isteyen firmalar artık yeni nesil barkod teknolojisi olan QR Kod çözümünü tercih ediyor.

Geleneksel barkod türlerine göre birçok avantajı bulunan QR Kod, firmalara kazandırdığı prestijin yanı sıra etkili ve interaktif bir tanıtım fırsatı da sağlıyor. Yellow Medya, Yellow Danışmanım QR Kod hizmeti ile ihtiyaç duyan tüm firmalara bu hizmeti sunuyor ve kodun oluşturulmasından kullanım alanlarına kadar pek çok süreçte destek oluyor.
 

Cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi mobil cihazların kameraları aracılığı ile okutulabilen özel bir matriks barkod türü olan QR Kod ile firmalar iletişim bilgilerinden ürün ve hizmetlerine kadar sahip oldukları her şeyi interaktif kılabiliyorlar. Ücretsiz QR Kod okuyucu uygulamalarla birlikte kolaylıkla kullanılabilen ve çok küçük boyutlarda bile her yönden taranabilme özelliğiyle geleneksel barkod türlerine göre birçok avantaja sahip olan QR Kod, kartvizit bilgileri, web sitesi adresi, tanıtım ve reklam filmi ya da video gibi pek çok veriye ulaşımı kolaylaştıran teknolojik bir çözüm olarak firmaya prestij kazandırırken, müşterilerin firma ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmasını da çok kolay bir hale getiriyor.

Kodun içindeki şifreli bilgi, cep telefonu ya da diğer mobil cihazlardaki QR Kod okuyucu uygulama ile tarandığında kullanışlı bilgilere dönüşerek, kullanıcıyı internet adresi, e-posta adresi, telefon numarası, iletişim bilgileri veya coğrafi konum bilgisi gibi çok sayıda bilgiye yönlendiriyor.

Yerel arama alanında lider Yellow Medya’nın uzman ekibi ile verdiği QR Kod hizmetinden yararlanan firmalar, bu kodu diledikleri her yerde basılı olarak kullanabiliyorlar. Yellow Medya’nın “Yellow Danışmanım” çözümleri kapsamında oluşturduğu QR Kod’u kullanan bir firma, gazeteye ya da dergiye verdiği ilanda kendi QR Kod’unu kullanarak potansiyel müşterilerini internet sitesine kolayca yönlendirebiliyor ya da online yayınlanan bir videoyu izletebiliyor. 

Firmalar dilerlerse QR Kod’u kartvizitlerinde kullanarak, kodu okutan kullanıcının kartvizitteki iletişim bilgilerini anında cep telefonuna kaydetmesini de sağlayabiliyorlar. Yellow Medya ayrıca oluşturulan QR Kod’un kullanım alanlarıyla ilgili olarak firmalara danışmanlık hizmeti de veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları