15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yellow Medya TomTom Places ile Ortak Oldu
06 Haziran 2012 Çarşamba 14:10

Yellow Medya TomTom Places ile Ortak Oldu

Yellow Medya, TomTom Places ile ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu.

Yerel arama alanında lider Yellow Medya, araç içi ve taşınabilir navigasyon cihazları ile mobil uygulama navigasyon sistemlerinde dünya lideri konumunda bulunan TomTom Places ile ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma ile birlikte Yellow Medya, TomTom Places’ın temel firma bilgisi ve zengin içerik sağlayıcısı olmasının yanı sıra Türkiye’deki tek yetkili satıcısı haline de geldi.

Anlaşma kapsamında, Yellow Medya kendi veritabanında yer alan tüm firma bilgilerini, logo, fotoğraf, firma profili, çalışma saatleri ve kabul edilen ödeme türleri gibi zengin içerikler ile birlikte, üç aylık periyotlar şeklinde TomTom Places’a iletecek. Türkiye’deki tarihi, kültürel ve turistik mekânların detaylı bilgileri de gönderilecek içerikler arasında yer alıyor.

Anlaşma ile birlikte TomTom Places’ın Türkiye’deki tek yetkili satıcısı olan Yellow Medya, firmalara navigasyon cihazları, araç içi uydu navigasyon sistemleri ve mobil telefon uygulamaları gibi TomTom ürünlerinde yer alma garantisi sunuyor. TomTom Places’a kayıtlı olan firmalar, TomTom cihaz ve uygulamalarında öncelikli olarak listeleniyor, anahtar kelime ve marka adı ile yapılan aramalarda bulunabiliyor.

Son dört yıl içinde Yellow Medya firma veritabanını oluşturmak ve geliştirmek için 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını, bu son derece önemli veritabanını büyütmek ve güncel tutmak için yatırımlarını sürdüreceklerini söyleyen Yellow Medya Genel Müdürü Trevor Nadeau, “Araç içi ve taşınabilir navigasyon cihazları ile mobil uygulama navigasyon sistemlerinde dünya lideri TomTom ürünleri sayesinde, Türkiye’deki firmalar daha kolay bulunabilir olurken, hem navigasyon cihazı kullanıcılarının memnuniyeti hem de firmaların satışları artıyor” diye konuştu.

Türkiye’nin TomTom için oldukça önemli bir Pazar olduğunu kaydeden TomTom Places Başkan Yardımcısı Rogier van Egmond ise, “Yellow Medya gibi bir yerel iş ortağına sahip olmanın TomTom Places kullanıcı deneyimine önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Günümüzde yerel aramaların yüzde 50’sinden fazlası mobil cihazlardan yapılıyor. Bu açıdan, TomTom ürünlerinde TomTom Places’ın kullanımının hızlı ve kolay olması bizim için büyük önem taşıyor. Türk halkı açık adres yerine yakındaki bir yerden yol tarifi almayı tercih ediyor; TomTom Places da tam olarak bu hizmeti sunuyor” dedi.

Bugün itibariyle Yellow Medya’nın Türkiye veritabanında 750 binden fazla firmanın bilgisi yer alıyor. Firma bilgilerinin eksiksiz olması Yellow Medya veritabanını benzersiz kılıyor. Yellow Medya bünyesinde görev yapan Yerel Arama Uzmanları firmalarla iletişime geçerek firma sahipleri ile tek tek görüşüyor ve firma adı, marka isimleri, ayrıntılı adres bilgisi ve iletişim bilgilerinin yanı sıra firma kategorisi ile diğer önemli bilgileri derliyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları