23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yedigünden TEMA Vakfına Destek
07 Temmuz 2007 Cumartesi 17:25

Yedigün'den TEMA Vakfı'na Destek

Yedigün markasının oluşturduğu web sitesinde ağaç diken herkes, Antalya’da TEMA Vakfı tarafından oluşturulan Yedigün Ormanı’na katkıda bulunacak.

Gençlerin sevdiği içecek markası Yedigün, Tema Vakfı ile birlikte Antalya’yı ağaçlandırıyor. Küresel ısınma ve dünyanın kuraklaşmasına dikkat çekmek isteyen Yedigün markasının oluşturduğu web sitesinde ağaç diken herkes, Antalya’da TEMA Vakfı tarafından oluşturulan Yedigün Ormanı’na katkıda bulunacak. Bu amaçla oluşturulan www.yedigunormani.com adresli web sitesi üzerinden, sanal dünya aracılığı ile yemyeşil, gerçek bir Yedigün Ormanı yaratılmış olacak.

Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen ve Sen de çevrene bak! Durma bi’ şey yap! sloganı ile yola çıkan sanal orman projesi ile Antalya’da oluşturulacak ormana başta kızılçam, akasya, meşe, selvi olmak üzere 10’dan fazla türde toplam 10 bin ağaç dikilmesi planlanıyor. Ağaç dikmek isteyenlerin siteye üye olmaları yeterli. Ücretsiz ağaç dikmeyi sağlayan ve teknoloji yardımıyla büyük kolaylık sunan sitenin çevreye duyarlı herkesten büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Öncelikle Üye Ol linkini kullanarak üye bilgilerini giren kişiler ağacının altında belirecek sloganını yazıyor. İkinci adımda isteyenler kendi fotoğrafını yüklüyor ya da temsil etmesi için Yedigün fotoğraflarından birini seçiyor. Site üyeliğinin ardından dikmek istediğin fidanın türünü seçiyor. Fidanı dikmek için önce büyük haritadan bir parsel belirlenip tıklanıyor, sonrasında orman alanında klavyenin ok tuşları yardımıyla veya ekranda sağ taraftaki Navigasyon aracıyla orman dolaşılabiliyor. Ağaç dikilecek boş alanlar kürek resmi ile belirtiliyor ve kullanıcı ağacını bu küreklerden birine tıklayarak ağacını dikebiliyor. Kullanıcı zaman içinde ağacının gelişimini site üzerinden takip edebiliyor.

Ağacı diktikten sonra orman alanında daha önce fidan dikmiş üyelerin ağaçlarına tıklayarak mesaj bırakılarak sohbet edilebiliyor. Kullanıcılar Arkadaşını Çağır butonuna tıklayarak, arkadaşlarını siteye ağaç dikmeye davet edebiliyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları