26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yedeklemede EMC, Açık Ara Globalde Lider
30 Ocak 2012 Pazartesi 12:36

Yedeklemede EMC, Açık Ara Globalde Lider

EMC’nin yedekleme çözümlerini kullanan şirketler, yedekleme işlemlerini yönetmede %81 zaman tasarrufu sağladı ve üç yıllık süreçte yaptıkları yatırımın getirisini %450 oranında aldı

IDC’ye göre, 2011 yılının ilk yarısında EMC, EMC Avamar, Data Domain ve Disk Library ürünleri ile, toplam amaca özel tasarlanmış yedekleme çözümleri global pazarının yüzde 62’sine sahip oldu. IDC en son pazar tahmini raporunda (Market Forecast) yer aldığı üzere, pazarın güçlü bir şekilde büyüyerek 2010-2015 seneleri arasında %25.6’lık Yıllık Bileşik Büyüme Oranı’na ulaşmasını ve 2015 senesi sonunda da pazarın yaklaşık 5.3 milyar Dolar değerinde olmasını bekliyor.

IDC’nin yeni raporu, EMC’nin amaca özel tasarlanmış yedekleme çözümleri pazarında 2011 yılının ilk yarısında %62’lik oranla lider olduğunu ortaya koydu.

• IDC’ye göre EMC’nin amaca özel tasarlanmış yedekleme çözümleri pazarında, 2011 yılının ilk yarısında ani ve hızlı bir büyüme kaydetti ve gelir tahmini bir önceki yılın aynı dönemine oranla %65’in üzerine çıktı.
 
• Stratejik BT dönüşüm girişimleri, yedeklemenin yeniden tasarlanmasını gerektiriyor ve daha çok kullanıcı gelecek nesil yedekleme çözümleri için EMC’yi tercih ediyor.

• Kapsamlı entegre EMC yedekleme ve kurtarma çözümleri kullanıcıların hem kısa hem de uzun dönemli girişimlerinde başarılı olmalarına olanak sağlıyor.

EMC Corporation stratejik BT dönüşüm girişimlerini ve daha hızlı yedekleme ve kurtarma, etkin sanal sunucu koruma, daha fazla entegrasyon ve daha etkin maliyet kontrolüne olan gereksinimin; daha çok kullanıcıyı EMC’nin gelecek nesil yedekleme ve kurtarma çözümlerine yönlendirdiğini açıkladı.


EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, “EMC olarak ‘amaca özel tasarlanmış yedekleme çözümleri’ pazarındaki liderliğimiz; yedekleme konusunda yazılım ve donanımı bir arada en iyi şekilde sunmamız ve müşterilerimize gelişmiş ve kişiselleştirilmiş çözümler sağlamamızın bir sonucudur. Bu başarımız, yedekleme çözümlerimizi doğru temel ve stratejiye oturtarak oluşturduğumuzu bir kez daha kanıtlıyor” dedi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, IDC Veri Koruma ve Kurtarma Birimi, Araştırma Direktörü Robert Amatruda “Son araştırmamızın bir sonucu olarak, 2011 yılının tamamı için “amaca özel tasarlanmış yedekleme çözümleri” global pazarının gelir bazında yaklaşık 2.8 milyar Dolara ulaşacağını öngörüyoruz. Bu araştırma öncesi tahminimiz bu yıl için 2.1 milyar Dolardı. Bu rekor büyümenin, kullanıcıların gelişmiş yedekleme süresi, daha hızlı kurtarma süreleri, etkin sanal sunucu koruma ve mevcut yedekleme uygulamaları ile sorunsuz entegrasyon taleplerinin bir sonucu olarak 2015 yılına kadar süreceğine inanıyoruz. Ayrıca, şirketlerin veri koruma sermayeleri ve operasyon giderlerini kontrol altında tutmak açısından yedekleme çözümlerine yöneldiklerine de inanıyoruz” dedi.

EMC’nin sektörün öncü yedekleme ve kurtarma ürünlerinin derinlemesine entegre olma özelliği, şirketlerin yeni veri koruma altyapısı tasarlarken karşılaştıkları bir dizi gerekliliği yerine getirmelerine ve zorlukların üstesinden gelmelerine olanak sağlıyor. DD Boost yazılımı aracılığıyla entegre olan EMC Avamar®, Data Domain® ve NetWorker® gibi ürünler ile EMC müşterileri, veri koruma altyapılarını daha hızlı yedekleme ve kurtarma, birden çok görevin aynı anda yürütülmesi ve birçok farklı tür uygulama ile çalışmak için benzersiz optimize etme gibi olanaklara sahip olurken, fazladan süreçleri ve yönetim karmaşıklığını ortadan kaldırıyor.

Avamar’la Changed Block Recovery ve sanal ve fiziksel ortamların tek bir çözümle korunabilme özelliği gibi benzersiz özellikler BT ile ilgili en zorlayıcı gereksinimleri bile karşılayabiliyor. EMC’nin, sistemlerini yüksek boyutlarda ölçekleyebilme, etkin biçimde kopyalama ve sanal ortamları koruma gibi başarısı ispatlanmış becerileri, kullanıcılara gelecekte bulut bilişim modellerine geçişleri için de sağlam bir temel sağlıyor. EMC’nin yedekleme çözümlerini kullanarak, şirketler yedekleme işlemlerini yönetmede % 81 oranında zaman tasarrufu sağladı ve üç yıllık süreçte yaptıkları yatırımın getirisini %450 oranında aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları