24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yazılımlar Uydudan Güncelleniyor
24 Aralık 2010 Cuma 13:00

Yazılımlar Uydudan Güncelleniyor

Cisco, ilk kez yörüngedeki bir ticari uyduda Internet Protokülü (IP) yönlendiricisinde (router) yazılım güncellemesi yaptığını duyurdu.

HP"den Geri Dönüşüm Kampanyası
GamersFirst, Bilgisayar Korsanlarını Yakalattı
Umur Kırtasiye'ye Teknoloji Çözümü
Filiz Akdede'ye Yeni Görev

Veri ağları konusunda dünya liderlerinden olan Cisco, son Internet Routing in Space (IRIS) testinde ilk kez yörüngedeki bir ticari uyduda Internet Protokülü (IP) yönlendiricisinde (router) yazılım güncellemesi yaptığını duyurdu. Cisco ayrıca, dünyanın ilk VoIP sesli aramasını herhangi bir karasal yönlendirici olmaksızın gerçekleştirdi.
Testin sonucu, uydu teknolojisi üzerinden gerçekleştirilen ve uyduyla son kullanıcılar arasındaki ses ile video sinyallerinin karasal merkezlerden dağıtıldığı mevcut iletişimde köklü bir değişimi haber veriyor. Artan kapasitenin başlıca faydaları arasında kullanıcılar arasındaki ses, veri ve video trafiğinin tek bir IP ağı üzerinden daha verimli ve düşük maliyetle yönlendirilmesi geliyor. Ayrıca yörüngedeki Cisco yönlendirici ve modemin yazılımlarının güncellenmesi de sisteme gelecekte kapasitesinin artırılması ve ömrünün uzatılması esnekliğini sunuyor.
IRIS, Cisco"nun uydu ağlarını dönüştürme girişiminin bir parçası. Girişim, uydu için geliştirilmiş radyasyon toleranslı Cisco 18400 Space Router"ı ve beraberindeki uzay gemisini içeriyor. Geleneksel uydu teknolojisine gelişim imkanları sunan IRIS ile, kullanıcılar hiçbir sabit unsuru olmayan gerçek bir mobil ağı deneyimleyebilecek.
Cisco"nun Küresel Kamu Çözümleri Grubu Başkan Yardımcısı ve IRIS CEO"su Steven Boutelle, "Bu gelişme, Cisco"nun ağ teknolojisindeki inovasyon vizyonunun önemli bir göstergesi. IRIS, kullanıcıların her an, her yerden ve her şekilde bağlanabilecekleri bir mobil ağın hayata geçirilmesini sağlayacak. Bu teknoloji, şirketlerin IP tabanlı ağ hizmetlerini kullanma biçimlerini dönüştürme potansiyeline sahip." diyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları