16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaz Aylarında İş Aramaya Devam
15 Temmuz 2008 Salı 15:47

Yaz Aylarında İş Aramaya Devam

Secretcv.com'un araştırmasına göre; gençler denizi, güneşi bir kenara bırakıp iş arayışlarına yazın da devam ediyorlar.

Secretcv.com, Türkiye"de iş arayan adayların iş aramadaki mevsimsel tercihlerini belirledi. Veri tabanına 9.300 firma ve 6.100.000 aday kayıtlı olan secretcv.com tarafından yapılan araştırmaya göre, adayların yüzde 87.6"sı yaz aylarında aktif olarak iş arayışına devam ediyor.

Gençler İş Arayışlarını Yazın da Aktif Biçimde Sürdürüyor, Orta Yaşlıların Tercihi İse Yaz Tatili

Yazın iş arayışına devam eden adayların %48.7"sini 21-25 yaş arasındaki adaylar, %27.27"sini 26-30 yaş arasındaki adaylar, %12.9"unu ise 31-40 yaş arasındaki adaylar oluşturuyor. 40 yaşın üzerinde olan adaylar ise yazın aktif olarak iş arayışını çok fazla tercih etmiyor. Özellikle gençlerin yaz aylarında aktif biçimde iş arayışlarına devam etmesi yeni mezunların alanlarında deneyim kazanabilecekleri bir iş, biraz daha deneyimli gençlerin ise daha uygun şartlarda bir iş arayışını tamamlamamış olmalarına yorumlanıyor.

Adaylar gibi firmalar da yaz aylarında aktif olarak eleman arayışına devam ediyor. Secretcv Genel Müdürü Okan Tütüncü, yaz aylarında hem adayların hem de firmaların arayışlarını kesmediğini belirterek, tatil ile geçen ayların iş aramak için en uygun dönemlerden biri olduğunu belirtti. Tütüncü, Okullarını bitirerek iş hayatına atılmak isteyen gençler de hemen bu aylarda arayışlarına başlarlar. Yaz ayları insan kaynakları sektörü açısından oldukça hareketli geçer diyebiliriz" dedi.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları