13 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaşar Üniversitesi’ne 4 Yeni Bölüm
05 Temmuz 2011 Salı 15:23

Yaşar Üniversitesi’ne 4 Yeni Bölüm

Yaşar Üniversitesi 2011 – 2012 Akademik Yılı’na 4 yeni bölümle Merhaba diyor.

Eğitimdeki kalite çıtasını sürekli olarak yükselten Yaşar Üniversitesi’nde, Psikoloji, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Deniz ve Liman İşletmeciliği ile Türkiye’de ilk kez açılan Bilim Kültürü bölümleri yeni akademik yılda öğretime başlıyor.

Uluslararası akademik kadrosu ile eğitim hayatında 10 yılı geride bırakan Yaşar Üniversitesi, yeni akademik yıla 4 yeni bölümle daha da güçlü giriyor. Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, yeni öğretim yılında Psikoloji, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği ile Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümlerine ilk kez öğrenci kabul edeceklerini belirterek, "Tüm bölümlerimizde eğitimin kalitesini artırmak amacıyla bölüm sayılarını en fazla 50 kişi olarak belirledik. Vakıf üniversitesi olmanın bilinciyle eğitimde kaliteyi her şeyin üzerinde tutuyoruz" dedi.

Deniz ve liman kenti olan İzmir’e özel olarak Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Deniz ve Liman İşletmeciliği programı açılacağının müjdesini veren Prof. Dr. Barkan, “İzmir’in içinde kentin DNA’sını taşıyan bir üniversitede, deniz ve liman işletmeciliğiyle ilgili bir bölümün olmaması düşünülemezdi. Üniversitemizin bu bölümünden, tam donanımlı olarak mezun olacak öğrencilerimiz, kentin bu alandaki yetişmiş uzman eleman ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunacak” diye konuştu. Prof. Dr. Barkan, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından onaylanan bölüme, ek yerleştirme döneminde 25 öğrenci alınacağını da sözlerine ekledi.

İzmir’in önceliklerini düşünerek bölümler oluşturduklarını belirten Prof. Dr. Barkan, bu amaçla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde “Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği” bölümünü de yeni akademik yılda hayata geçireceklerini söyledi. Bu bölümün turizm kenti olan İzmir’e, akademik iş gücü sağlayacağını ifade eden Prof. Dr. Barkan, bölümün ilk yerleştirme döneminde 40 öğrenci alacağını söyledi.  Barkan, yeni akademik yılda ayrıca Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde Psikoloji Bölümü açılacağını ve ek yerleştirme ile bu bölüme 50 öğrenci almayı hedeflediklerini kaydetti.

Yaşar Üniversitesi’nde 2007-2008 eğitim döneminden bu yana tüm bölümlerde ortak ve zorunlu dersler olarak okutulan Kurumsal Temel Derslerin  önümüzdeki dönemden itibaren, Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde yeni bir bölümde toplandığını da kaydeden Rektör Prof. Dr. Murat Barkan, “Türkiye’de ilk ve tek olan ‘Bilim Kültürü’ bölümünde öğrenciler, Tasarım, Proje, Araştırma, Etik ve Estetik alanlarında aldıkları derslerle birlikte İnsan Bilimleri ile Sosyal Sorumluluk Projesi alanlarında çalışmalar yapacaklar. Bölüme yerleştirmelerle öğrenci alınmayacak. Üniversitenin ayrıcalık yaratan akademik kimliğini gösteren bölümde, Yaşar Üniversitesi’nde öğrenim gören tüm öğrenciler zorunlu olarak ortak ders görecek” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları