18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yarının Mühendisleri, Trabzon’da Buluşuyor
29 Ağustos 2007 Çarşamba 09:59

Yarının Mühendisleri, Trabzon’da Buluşuyor

Türkiye’nin 50 farklı üniversitesinden toplam 300 kişilik rekor bir katılımla IEEE Öğrenci Kollarının temsilcileri, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde bir araya gelecek.

Turkcell ana sponsorluğunda gerçekleşecek 5. IEEE Türkiye Öğrenci Kolları Kongresi’nin açılışına, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Şadan Eren, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioglu’nun katılması bekleniyor. Ayrıca Türkiye’nin yapay zekâ alanında önemli isimlerinden ve Compischo’nun yaratıcısı Ali Murat Erkorkmaz bir sunum gerçekleştirecek.


IEEE Hakkında

Dünyanın en büyük teknik ve mesleki örgütü olan IEEE, teknolojinin ilerlemesinde önder rol üstlenen bir birliktir. Kar amacı gütmeyen IEEE’nin açılımı Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’dür. Kurulumundan bu yana sadece elektrik ve elektronik mühendisliğine yönelik olmaktan çıkarak tüm mühendislik ve pozitif bilim dalları ve teknoloji ile ilgilenen herkese hitap eden bir hal alan IEEE’nin açılımı artık “Institute for Engineers and Everybody Else” olarak değiştirilmiş ve çok yönlü yapısı vurgulanmaya başlamıştır.

IEEE’nin yüzölçümü bakımından en büyük bölgesi olan 8. Bölge, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’yu kapsamaktadır. 8. Bölgenin içinde yer alan, IEEE Türkiye Şubesi toplamda 1769 üyeye sahiptir. (6 Fellow, 59 Senior, 604 Normal, 1100 Öğrenci Üye) (http://www.ieee.org.tr) IEEE 8. Bölge’de ve tüm dünyada öğrenci kolları sayısı bakımından 1. sırada yer alan Türkiye IEEE Öğrenci Kolları, IEEE Öğrenci Üyeleri arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Bu ayrıcalığın en önemli nedeni, IEEE Türkiye Öğrenci Kolları’nın sürekli aktif ve birbiriyle iletişim içinde bulunan büyük bir topluluk olmasıdır. Türkiye’de 50’ye yakın üniversitede bulunan öğrenci kolları, adlarını duyuracak bireysel ya da ortak projelere imza atmaktadırlar. Türkiye öğrenci kolları tarafından IEEE üst yönetimine sunulan ve 440 bin dolarlık destek alının ISBIR girişimi bu projelere verilebilecek en güzel örneklerden biridir.

Öğrenciler tarafından IEEE’ye sunulup kabul edilen ilk ve tek girişim olmasıyla dikkat çeken ISBIR Programı kapsamında, dünyanın dört bir tarafından sanayi ile işbirliği kurmak isteyen öğrenciler, hem finansal hem de danışmanlık desteği alabilmenin yanında, ISBIR Portal sayesinde tecrübelerini tüm dünyadaki öğrencilerle paylaşabiliyor ve dünyanın dev şirketleriyle işbirliğine imza atabiliyor. (http://www.isbir.org)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları