23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yarının Liderleri Aranıyor
08 Haziran 2007 Cuma 16:34

Yarının Liderleri Aranıyor

M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Ufuk Tarhan, 2-3 Haziran’da Şile’de düzenlenen Rotary Yarının Liderlerini Arıyor (RYLA) seminerine eğitmen olarak katıldı.

M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Ufuk Tarhan, 2-3 Haziran’da Şile’de düzenlenen “Rotary Yarının Liderlerini Arıyor (RYLA)” seminerine eğitmen olarak katıldı. Çoğunluğu üniversite öğrencisi olan ve çalışma hayatına henüz atılmış 16 gençten oluşan grup, iş, eğitim ve sosyal yaşamında karşılaşacağı durumları, özel olarak hazırlanmış oyunlarla şimdiden yaşarmışçasına deneyim kazandı. Gençler, lider olmanın önemi kadar, lider seçmenin de ne kadar kritik olduğunu algıladılar; bunu nasıl yapacaklarına dair ipuçları aldılar. Son derece hareketli ve eğlenceli geçen seminerin sonunda sertifikalarına kavuşan gençler, RYLA-2 semineri için şimdiden hazırlanmaya başladılar.

Gençliğe verilen önemi vurgulamak ve onları yarınlara hazırlamak üzere düzenlenen seminerlerin içeriği, yurtiçi ve yurtdışında kişisel gelişim alanında uzmanlaşmış pek çok iş insanının yıllar süren çabaları sonunda oluşturuldu, standart hale getirildi. Sürekli geliştirilmekte olan programa özellikle lise, üniversite ve henüz iş yaşamının başında olan gençlerin katılması öneriliyor. RYLA seminerleri, mutlaka bir Rotary Kulübü’nün sponsorluğunda düzenleniyor. Bu seminerlere katılmak isteyen gençler, herhangi bir Rotary Kulübü aracılığıyla, en yakın seminer tarihini öğrenip kayıt yaptırabiliyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları