23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yarına Merhaba Proje Yarışmasından Eğitime Destek
03 Ocak 2008 Perşembe 11:55

Yarına Merhaba Proje Yarışması'ndan Eğitime Destek

Avon’un Yarına Merhaba Proje Yarışması’nın Kasım ayı birincisi, Sivas’ın dış mahallerindeki kadınlara okuma yazma eğitimi vermeyi amaçlayan Ömür Tulunay oldu.

Avon’un kadınları güçlendirmek ve desteklemek amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile birlikte 18 ülkede başlattığı Yarına Merhaba Proje Yarışması'nın Kasım ayı birincisi, Sivas’ın dış mahallerindeki kadınlara okuma yazma eğitimi vermeyi amaçlayan Ömür Tulunay oldu.

Tulunay kazandığı bu ödülle, okuma yazma öğrenen kadınların sosyal yaşama katılmalarını ve böylece çocuklarına daha bilinçli yaklaşmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Avon web sitesinde yer alan Yarına Merhaba Proje Yarışması sayfasına başvuran yüzlerce projenin arasından, her ay Yarına Merhaba Proje Yarışması Jürisi tarafından yarışma kriterlerine uygun bulunarak seçilen proje sahibine, projesini gerçekleştirebilmesi için 5.000 YTL para ödülü veriliyor.

Mayıs ayında başlayan Yarına Merhaba Proje Yarışması’nda bugüne dek kazanan proje sahipleri, Fenilketonüri’nin teşhis ve diyeti hakkında anneleri bilinçlendirme projesi ile Kırıkkale’den Hayriye Gerger Altıner, çocuk psikolojisi konusunda anneleri eğitmeyi amaçlayan Kocaeli’nden Işıl Devrim Saltan, kendi işini kurmak isteyen kadınlara Girişimcilik Eğitimi vermeyi amaçlayan Kırklareli’nden Gürsel Çilingiroğlu, salgın hastalıklara karşı halkı bilinçlendirmek amacıyla eğitim vermeyi amaçlayan Diyarbakır’dan Adnan Çelik, engelli çocuklar için bakım evi açmayı planlayan Antalya’dan Figen Bakış Yılmazmaden, MS (Multıpl Skleroz) hastalığı bulunan kadınlara ve ailelerine psikolojik destek vermeyi ve hastalara tedavi sürecinde koçluk yapılmasını sağlamayı amaçlayan Konya’dan Belgüzar Başaran ve yatılı olarak lise eğitimi alan görme engelli kızların, gönüllü üniversiteli kızların koçluğunda desteklenmesini amaçlayan projesiyle İstanbul’dan Nehir Kuyurtar olmuştu.

Yarına Merhaba Proje Yarışması Hakkında

Yarına Merhaba Proje Yarışmasının katılım konuları; 2007 Avon Uluslararası Kadın Araştırması sonuçları ile paralel olarak; İş Geliştirme, Sosyal Hizmetler ve Eğitim & Bilinçlendirme olarak belirlendi.

Yarışma kapsamında Avon Internet sitesinden 3 ayrı kategoride yapılan başvurular değerlendirilerek, her ay bir proje, Yarına Merhaba Proje Yarışması Jürisi tarafından 5.000YTL’lik para ödülüne layık görülmektedir. Yarına Merhaba Yarışması jüri üyeleri arasında gazeteci-yazar Nurten Erk, Şirin Sever , Selcen Doğan Akay, gazeteci ve TV programcısı Tuluhan Tekelioğlu, Ogilvy-Türkiye Ülke Başkanı Aytül Özkan Gülçelik, Silk&Cashmere CEO’su Ayşen Zamanpur, Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Beyza Oba ve Avon Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Müdürü Eda Bekem yer almaktadır.

Yarışma ile ilgili daha detaylı bilgi http://www.hellotomorrow.avon.com/tr/web/ adresinde yer almaktadır. Yarına Merhaba Proje Yarışması, 2008 yılı sonuna kadar devam edecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları