29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yardibinden Kariyer Dersleri
15 Mart 2011 Salı 14:10

Yardibi'nden Kariyer Dersleri

Lazzoni Mobilya Genel Müdürü Cengiz Yardibi, Bu Ülkenin İşsizlik Sorunu Yoktur, İş Yaratmayan Gençleri Vardır isimli bir seminer verdi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri ve Verimlilik Topluluğu tarafından, TOBB ETU Sosyal Tesisleri"nde, 3-5 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen Liderlik Kampı'11" kapsamında, 4 Mart 2011 tarihinde düzenlenen seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Cengiz Yardibi, kimi zaman güldüren karikatür ve anekdotlar, kimi zaman da özel sektörden somut veriler ve düşündürücü gerçekler eşliğinde gençlere adeta hayat ve kariyer dersi verdi.

Seminerde Türkiye"deki işsizlik durumuna mercek tutan Yardibi, can alıcı konulara dikkat çekti. Verdiği rakamsal verileri, özel sektördeki deneyimleri ve yakın geleceğe dair ön görüleri ile yorumlayan Yardibi, aslında birçok alanda nitelikli personel açığı olduğuna değindi. Dünyada ve ülkemizde, gelişen ve gelecek vaat eden alanlara ilişkin, ufuk açıcı bir çerçeve çizdi. İleride iyi bir kariyere sahip olmak isteyen öğrencilerin, seçeneklerini iyi tanımlamaları ve bunlara göre kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Yardibi, günümüzde tüm alanlarda geçerli olan ve artık "olmazsa olmaz" haline gelmiş belli nitelikleri sıraladı. Başarılı bir iş hayatı için, gençlere önemli ipuçları veren Yardibi, hedef belirlemenin ve bu hedefe ulaşmak için belli donanımlara sahip olmanın şart olduğunu dile getirdi. Yardibi, çalışma hayatına yönelik hedeflerin, öğrenciliğin ilk yıllarında belirlenmesi gerektiğini belirterek, bu konuda gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Her sektörün kendine özgü zor ve keyifli yanları olduğunu söyleyen Yardibi, bunların alanda bire bir deneyim ile anlaşılacağını vurguladı. Bu deneyimin de doğru seçilen ve verimli bir şekilde değerlendirilen stajlar ile başladığını belirtti. Yardibi, gençlere, teorik bilgi ve tavsiye ile yetinmek yerine, zorunlu stajların yanı sıra, çalışmayı düşündükleri alanda faaliyet gösteren firmalarda gönüllü staj da yapmalarını tavsiye etti.

TOBB Üniversitesi öğrencileri, semineri baştan sona, büyük bir dikkat ve ilgi ile takip etti. Seminerin son bölümünde, öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yardibi, Lazzoni Mobilya"nın kurumsal kimliği, çalışma tarzı ile ilgili bilgileri paylaştı. Gelen sorular ve sonrasında gelişen sohbet ortamında, kişisel deneyimleri ve profesyonel yöneticilik kariyeri ile ilgili önemli gözlem ve deneyimleri de gençlere aktardı. Seminerin ardından yaptığı açıklamada "Lazzoni Mobilya olarak, üniversiteli gençlerimize çok önem veriyoruz. Firmamızın insan kaynakları stratejisi ve benim bir yönetici olarak kişisel yaklaşımım hep gençlerden yana… Zaten Lazzoni Mobilya"da da çok genç, dinamik ekiplerle birlikte çalışıyoruz. Gençler ile sadece firmamızda, staj ve iş başvurusu sırasında değil, buradaki gibi ortamlarda tanışmak, iletişim kurmak bizim için çok anlamlı" dedi. Lazzoni Mobilya"nın gençlerin her zaman yanında olduğunu belirten Yardibi; "Akademik toplantılardan, TOBB Üniversitesi"ndeki bu seminer gibi, gençlerimizin vizyon kazanmasına katkı sağlayan sosyal etkinliklere, bitirme projelerinden staj programlarına kadar, gençlerimize her anlamda destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları