25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaratıcı Ekonomiye Destek Projesi Başlıyor
27 Ocak 2012 Cuma 15:57

Yaratıcı Ekonomiye Destek Projesi Başlıyor

TTNET’in 2011 yılında başlattığı Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesi, ikinci yılında da yetenekli gençleri eğitime davet ediyor.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in yaratıcı ekonomiye destek sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesinin 2012 uygulaması, 22–24 Şubat tarihleri arasında, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde İzmir Gediz Üniversitesi’nde başlıyor.

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz projeyle ilgili olarak “Başarılı ekonomiler yaratıcı sektörlerin omzunda yükselir. Bu bilinçle başlattığımız Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek Projesinin 2011 uygulamasında, gençlerimizin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyacakları bir platforma sahip olduklarında, başarılı projeler üretebileceklerine şahit olmak bizi çok umutlandırdı. TTNET olarak yaratıcı ekonomi kavramını sahiplenerek, gençlerimize bu konuda vizyon sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Proje kapsamında 2012 yılı süresince Türkiye’nin 7 bölgesinde 10 ilde 1000 gence yüz yüze eğitim verilecek. Yıl boyunca devam edecek eğitimler; İzmir, Eskişehir, Adana, Erzurum, Ankara, Diyarbakır, Trabzon, Kayseri, Samsun ve İstanbul’da gerçekleşecek.

Dijital içerik üretimi, dijital içerik sunumu ve ticaretin elektronikleşmesi başlıklarının altında verilecek olan sinema, televizyon, iletişim, reklamcılık, yazılım, yayıncılık ve multimedya eğitimlerinin yanı sıra sektörün ileri gelen isimleri ile panel çalışmaları imkanı sağlanacak.

Projenin ilk etabı İzmir Gediz Üniversitesi, Menemen Kampüsü’nde gerçekleşecek. İzmir ve çevre iller Manisa, Antalya, Burdur, Balıkesir, Uşak, Muğla, Denizli ve Aydın illerinden de projeye yetenekli gençlerin katılımı beklenmektedir.

Tahsin Yılmaz, TTNET’in Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projesi ile gençlere bilişim dünyasındaki yeni istihdam alanları ve iş fırsatlarını tanıtmayı amaçladıklarını belirtti. Yılmaz ayrıca sektörün; yetenekli ve yaratıcı iş gücüne yatırım yapmasının önemini belirtirken ihtiyaç duyulan insan kaynağına yönelik eğitim programlarının geliştirilmesini teşvik etmek istediklerini ifade etti.

Başvurular yaraticiekonomiyedestek.com’da
Projeye katılmak ve kendini yaratıcı ekonomi alanında geliştirmek isteyen 18 yaş üzeri, yaratıcılık potansiyeli olan, yaratıcı ekonomi alanlarına yönelik kariyer yapmayı düşünebilecek, bilişim teknolojileri ile ilgili ve interneti gündelik yaşamında etkin kullanan gençler yaraticiekonomiyedestek.com adresinden başvuru formunu doldurabilecekler.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları