29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin Semineri
31 Mayıs 2012 Perşembe 00:06

Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin Semineri

Faber-Castell, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin isimli bir seminerlerinin ikincisini 26 Mayıs'ta gerçekleştirdi

Çocukların zihinsel, fiziksel ve kültürel gelişimleri kadar, onları eğiten öğretmenlerin de kişisel gelişimlerine önem veren Faber-Castell, Yaratıcı Çocuk, Yaratcı Beyin seminerlerinin ikincisini düzenledi. 26 Mayıs’ta Ceylan Intercontinental Hotel’de gerçekleştirilen seminere yaklaşık 120 ilk öğretim okulu öğretmeni katıldı. Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı, bu seminerlerin Faber-Castell tarafından çok önemsendiğini vurgulayarak ilköğretim öğretmenlerine bu seminerler aracılığıyla farklı bakış açıları ve yaratıcılığı destekleyen fikirler sunmalarından dolayı mutlu olduklarını belirtti. Kırımlı bu seminerleri daha sonra İstanbul dışında başka illerde de sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Sunay Akın yaptığı açılış konuşmasında yaratıcı düşüncenin çocukların hayatını nasıl etkilediğine değindi. Akın’ın konuşması ardından, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat yaratıcı düşünce ve soru sormanın beynin gelişimindeki önemini vurgulayan bir sunum gerçekleştirdi. Çocukların beyinlerinin çok büyük bir kısmının ilkokul çağındaki etkenlerle geliştiğini bu anlamda ilköğretim öğretmenlerinin rolünün çok büyük olduğunu vurguladı. Sunumunun sonunda da beyni geliştirmek için yapılan yaratıcı çalışmalar ve egzersizler hakkında öğretmenlere örnekler sundu. 

Bu bilgilerin ardından Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Yard. Doç. Dr. Oya Abacı’nın desteği ile sanat etkinliği çalışmaları yapılarak, sunumlarda anlatılan noktaların uygulamaya nasıl geçirilebileceği paylaşıldı. Abacı, öğretmenlerle Faber-Castell’in farklı ürünleri eşliğinde yaratıcı sanat çalışmaları yaptı. Seminere katılan ilköğretim öğretmenleri, sunum ve proje çalışmasından aldıkları bilgi ve fikirleri sınıflarında uygulamak üzere notlar alarak seminerden kazanımlarını artırdılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları