27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaratıcı Beyinler İTÜde Buluştu
30 Nisan 2007 Pazartesi 11:56

Yaratıcı Beyinler İTÜ'de Buluştu

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) tarafından 24-26 Nisan 2007 tarihlerinde ilki düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları, İTÜRO ‘07 yaratıcı beyinleri buluşturdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) tarafından 24-25-26 Nisan 2007 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde ilki düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları, İTÜRO ‘07 sona erdi.

Türkiye’nin dört bir yanından 4000’e yakın üniversite ve lise öğrencisi İTÜRO ‘07’ye yarışmacı veya izleyici olarak katıldı. Internetten 362 projenin kayıt yaptırdığı İTÜRO’da 200 proje Mini Sumo, Sumo, Çizgi İzleyen, Süpürge, Silindir Taşıma, Yangın Söndüren ve Serbest olmak üzere 7 kategoride yarıştı. Fırat Üniversitesi’nden Talip Korkusuz, Serbest dalda “Korkusuz Türk” isimli bomba imha ve savaş robotuyla birinci oldu. Organizasyon katılımcıları, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde kurulan 90 masada robotlarını sergilediler.

İTÜRO ‘07’de yarışmalar dışında seminer ve söyleşiler de düzenlendi. Alanında uzman akademisyenler ve robotik sektöründe çalışan endüstri temsilcileri tarafından verilen seminerlerde katılımcılar yeni alanlar hakkında bilgilendirildi ve özel çalışmalar tanıtıldı. İTÜRO bu anlamda üniversite, sanayi ve akademik kadronun bir araya geldiği bir organizasyon olarak dikkati çekti.

Üniversite ve lise öğrencilerini, akademisyenler ve sanayi temsilcileriyle buluşturmayı, başta yarışmalar ve seminerler olmak üzere çeşitli etkinliklerle robotiğe ilgili kişileri desteklemeyi hedefleyen ve önümüzdeki yıllarda uluslararası bir organizasyon olmak üzere çalışmalarını sürdüren İTÜ Robot Olimpiyatları sırasında, İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından çıkarılan ilk teknik dergi “Kontrol” de katılımcılarla buluşarak, yoğun ilgi gördü.

İTÜRO ’07’nin ana sponsorları Kale Altınay, Teknodrom, Gold Teknoloji Hipermarketi, hizmet sponsorları Eksen Medya Grup, Beşiktaş Belediyesi, Partner Express Dağıtım, Gonca Grubu, medya sponsorları MTV, Endüstri & Otomasyon oldu. Etkinlik TÜBİTAK, İTÜ Kültür Sanat Birliği ve TÜBİDER tarafından da desteklendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları