05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yapı Kredi Meslek Lisesi İlk Mezunlarını Verdi
11 Haziran 2012 Pazartesi 11:30

Yapı Kredi Meslek Lisesi İlk Mezunlarını Verdi

Yapı ve Kredi Bankası Kız Teknik ve Meslek Lisesi ilk mezunlarını 8 Haziran 2012 Cuma günü yapılan törenle verdi.

Yapı Kredi, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında son yıllarda eğitim alanında en önem verdiği çalışmalardan biri olan Yapı ve Kredi Bankası Kız Teknik ve Meslek Lisesi ilk mezunlarını 8 Haziran 2012 Cuma günü yapılan törenle verdi.

Yapı Kredi tarafından 2008 – 2009 yılında Çayırova’da eğitim-öğretime açılan, Yapı ve Kredi Bankası Kız Teknik ve Meslek Lisesi bu yıl ilk olarak 164 mezun verdi. Yapı Kredi’nin genç nufüsa erken yaşta meslek kazandırmak bilinci ve amacıyla inşa ettiği okulda bugün Yiyecek İçecek, Fotoğraf Grafik, Bilişim, Çocuk Gelişimi ve Giyim Teknolojisi bölümlerinde toplam 450 öğrenci eğitim görüyor. Okulda ayrıca, uygulamalı eğitim amacıyla 3 -6 yaş arası çocuklara hizmet verilen bir anasınıfı da yer alıyor.

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın, "Yapı Kredi olarak, mesleki eğitimin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Sizler gibi daha pek çok öğrencimizin, çağdaş bir eğitimle meslek hayatlarına atılmaları için desteğimizi daima sürdüreceğiz. Bu vesileyle okulumuzun Çayırova’ya kazandırılmasında bizlerden desteğini esirgemeyen Kocaeli Valiliği ve Çayırova Belediyesi’ne şükranlarımı sunuyorum. Unutmayın her mezuniyet töreni, sizin için olduğu kadar ülkemizin geleceği için de bir kutlamadır. Tüm mezunlarımızı Yapı Kredi Ailesi adına canı gönülden tebrik ediyorum. ” şeklinde konuştu. 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları