18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yangın Güvenliği MYOna Destek
27 Mart 2007 Salı 13:10

Yangın Güvenliği MYO'na Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılacak Yangın Güvenliği Meslek Yüksekokulu için işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ege Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Ege Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılacak Yangın Güvenliği Meslek Yüksekokulu’na belediyenin teknik destek vermesi konusunda, işbirliği anlaşması yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ülkü Bayındır’ın imzaladığı protokole göre, Ege Yangın Güvenliği Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim görecek itfaiyeci adayları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı teknik destekle eğitim görecek.

Protokolün imzalanması nedeniyle düzenlenen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir çok farklı bir kent. İlklerin kenti unvanını pek çok konuda hak etmiş bir kent. Belediye üniversite işbirliği ile bir yüksekokul kurulması da bu ilklerden biri” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in Türkiye’deki 3152 belediyenin yararlanabildiği, Avrupa’nın en modern itfaiye eğitim merkezine sahip olduğunu belirterek, bu tesislerin şimdi de üniversitenin hizmetine sunulduğunu ifade etti. Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti: “Sanayinin gelişmesiyle yangın türleri ve söndürme metotları da farklılık göstermeye başladı. Artık bu konuda da teknolojiden yararlanma ihtiyacı doğdu. İtfaiye teşkilatını yüksek okullardan mezun olan elemanlarla donatarak çok önemli bir hizmeti yerine getireceğimize inanıyorum.” Başkan Kocaoğlu, üniversite-belediye işbirliğinin hem kaynak tasarrufu açısından, hem de kentin ve ülkenin gelişmesi açısından önem taşıdığına da dikkat çekti.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ülkü Bayındır ise Türkiye adına örnek alınacak bir protokolün imzalandığını söyledi. Bir ülkenin geleceğinin aklın ve bilimin doğru kullanılmasından geçtiğini belirten Bayındır, bunun da eğitimle sağlanabileceğini söyledi. Prof. Dr. Bayındır, “Türkiye’de gerçek anlamda okulda yetişen itfaiyeci yok. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin elinde Avrupa’nın en iyi itfaiye eğitim tesislerinden biri var. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız her zamanki uzak görüşlülüğü ile böyle bir projenin gerçekleştirilmesine olanak tanıdı. Artık Türkiye’nin doğal afetler ve yangınlar konusunda ilk yüksek okul mezunu personeli İzmir’den yetişecek.” dedi.

Uygulamalı Eğitimler Toros’ta

Ege Üniversitesi bünyesinde hizmet verecek Yangın Güvenliği Meslek Yüksek Okulu’nda gösterilecek uygulamalı eğitimlerinin tamamı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Toros’taki eğitim merkezinde yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu konuda eğitimci, gözetmen ve malzeme desteğini de sağlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları