28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yandex, Yandex.Özel Arama Hizmetini Başlattı
27 Aralık 2011 Salı 22:26

Yandex, Yandex.Özel Arama Hizmetini Başlattı

Yandex Türkiye’nin Türkçe ve İngilizcenin dil yapısına uygun olarak sunduğu ücretsiz site içi arama hizmeti Yandex.Özel Arama, kullanıcıların web sitelerinde aradığını bulmasını kolaylaştırıyor

Yandex.Özel Arama, site içeriğine göre arama önerileri getirerek ve yazım hatalarını gidererek arama sorgularının doğru yapılmasına yardımcı oluyor ve kullanıcıların sitede daha hızlı arama yapmasını sağlıyor. Yalnızca bir arama kutusundan ibaret olmayan Yandex.Özel Arama hizmeti, arama sorgularının istatistiki verilerini de analiz ederek sitede en çok hangi terimlerin sorgulandığını webmasterlara bildiriyor.

Yandex.Özel Arama, webmasterların seçeceği benzer içeriğe sahip diğer sitelerde de ilk siteden ayrılmadan arama yapma imkanı sunuyor. Örneğin, bir futbol sitesi üzerinden futbolla ilgili diğer sitelerde arama yapılabiliyor.
Yandex Türkiye Ürün Müdürü Alisher Hasanov, “Site içi aramanın iyi ayarlanmış olması internet kullanıcıları için çok önemlidir. Ancak, arama fonksiyonunu gerektiği gibi düzenlemek kolay olmayabilir. Yandex, pratik yeni çözümüyle webmasterların işini tam da bu noktada kolaylaştırıyor” dedi.
Yandex.Özel Arama servisinde arama kutusunu web sitesine yerleştirmek için site içi arama yapılacak sayfalara Yandex’ten alınan özel bir kodu eklemek yeterli. Arama sonuçlarının site alanı içindeki sayfalarda listelenmesi, kullanıcıların aradıklarını siteyi terk etmeden bulmasına izin veriyor. Web sitelerinin genel tasarımına uygun olarak ayarlanabilen servis sayesinde, arama sonuçları sitelerin genel tasarımına uygun bir şekilde listelenebiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları