18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yandex, Her Gün Yüz Binlere Ulaşıyor
31 Ocak 2012 Salı 14:08

Yandex, Her Gün Yüz Binlere Ulaşıyor

Türkiye’de Yandex web bilgi portalını her gün 100 binden fazla kişi kullanıyor. Kullanıcılar arasında en popüler hizmetler ise Yandex.Web Arama ve Yandex.Haritalar.

Yandex CEO’su Arkady Volozh, “Bütün diğer internet hizmetleri gibi web arama hizmetimiz de kullanıcılarımızın sağladığı veriler sayesinde sürekli geliştiriliyor ve iyileşiyor. Yandex hizmetleri, Türkiye pazarına laboratuar ortamında sağlanabilecek en yüksek kaliteyle sunuldu. Ancak, algoritmalarımız kullanıcıların geribildirimleri ve gerçek kullanım verileri değerlendirilerek sürekli geliştirilirken, hizmetlerimizi optimize etmeye devam ediyoruz. Kullanıcılardan gelen bilgi akışı arttıkça ürün kalitemiz de artacaktır.” dedi.

Yandex’in Türkçe arama veritabanı son 4 ayda yüzde 20 büyüdü ve indekslediği Türkçe Facebook sayfalarının sayısı üç kat arttı. Gün geçtikçe Türkçeyi çok daha iyi konuşan Yandex, artık fil dişi ile fildişi veya türkuaz ile turkuaz gibi kelimelerin farklı yazılış şekillerini de daha iyi tanımaya ve yazım hatalarını düzeltmeye başladı.

Yandex, akıllı telefonlar ve tabletlerden internete giren kullanıcılar için ise bütün popüler platformlarda çalışan mobil sürümünün yanı sıra, Yandex.Haritalar’ın iPhone, Android ve Java mobil uygulamalarını da Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine sundu. Mobil uygulamalar bugüne dek 130 binden fazla kullanıcı tarafından indirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları