05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yandex, Duygu Simgelerini Saydı
23 Kasım 2011 Çarşamba 14:28

Yandex, Duygu Simgelerini Saydı

Yandex, Türkçe içerikli web sayfalarında olumlu duyguları ifade eden duygu simgelerinin olumsuz duyguları gösteren simgelerden 3,4 kat daha fazla görüldüğünü saptadı.

Yandex’in indekslediği web sayfalarından elde ettiği verilere göre, internet kullanıcılarının duygularını ifade eden tipografik simgelere Türkçe içerikli web sitelerinin en az üçte birinde rastlanıyor (hem .tr alan adı altındaki siteler hem de Türkçe dilinde olan diğer siteler).

Olumlu ve olumsuz duygu simgelerinin toplamı 500 milyondan fazla olmakla birlikte, olumlu duyguları ifade eden simgelerin olumsuz olanlara kıyasla 3,4 kat daha sık kullanıldığı görülüyor.

En sık rastlanan duygu simgesi klasik gülen yüz :) ve bu tür simgelerin sayısı 230 milyondan fazla... En sık rastlananlar listesinde hemen sonra gelen ve yine olumlu bir simge sayılan :D simgesinin ise 90 milyondan fazla örneği var. En sık rastlanan olumsuz duygu simgesi olan :( ifadesi de yaklaşık 80 milyon örnekle en sık rastlanan ilk 3 simge listesini tamamlıyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları