04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yan Haklar Yönetimi Paneli
11 Haziran 2010 Cuma 14:21

Yan Haklar Yönetimi Paneli

Mercer Türkiye, 6. Yan Haklar Yönetimi panelini gerçekleştirdi.

Mercer 6. Yan Haklar Yönetimi Paneli, Mercer Türkiye Genel Müdürü Sibel Yücesan ve Mercer Türkiye Yan Haklar Danışmanlığı Direktörü Barış Tişli"nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Esnek Yan Haklar programının tasarımı, hayata geçirilmesi ve işlevselliğinin sürdürülmesi konularında müşterilerine destek veren Mercer Türkiye, panelde hem dünyadaki hem de Türkiye"deki proje tecrübelerini paylaştı. Değişken çalışan taleplerine karşılık veren ve çalışanlara yan haklar paketi ile ilgili seçim hakkı tanıyan Mercer"ın Esnek Yan Haklar hizmetini Türkiye"de öncü olarak uygulayan firmalar arasında yer alan Turkcell, Coca-Cola, GlaxoSmithKline ve AstraZeneca yöneticileri de görüşlerini panel katılımcılarıyla paylaştı.

Moderatörlüğünü Sibel Yücesan"ın üstlendiği panele Turkcell Ücretlendirme ve Ek Menfaatler Müdürü Feride Düzduran, Coca-Cola Grup Ücretlendirme ve Sosyal Menfaatler Uzmanı Ayzen Erenel, GlaxoSmithKline İnsan Kaynakları Direktörü Sedef Karacan Şenyener ve AstraZeneca İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan da katıldı. Konferansta, Mercer Orta Doğu ve Doğu Avrupa CEO"su Cameron Hannah da "Global işgücünün emeklilik, sağlık ve üretkenliğinin güvencesi nasıl sağlanır" konulu bir sunum yaptı.

Mercer Türkiye Genel Müdürü Sibel Yücesan, "Esnek yan haklar uygulamasının çalışana seçim hakkı veren, çalışan bağlılığını yükselten çok önemli bir hizmet olarak Türkiye"de de yaygınlaştığını görüyoruz. Firmalar açısından da son derece etkin bir araç, hem rekabette bir adım öne çıkmanızı sağlıyor hem de maliyetleri daha rahat yönetmeye yardımcı oluyor" dedi.

Barış Tişli: "İhtiyaçlar değişiyor, çözümler de değişmeli"
Tüm dünyada 40"tan fazla ülkede 25 binin üzerinde müşterisine hizmet veren insan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer Türkiye tarafından gerçekleştirilen Yan Haklar Yönetimi konulu panelde, Mercer Yan Haklar Danışmanlığı Direktörü Barış Tişli Esnek Yan Haklar uygulamasının gördüğü talebin arkasındaki unsurları katılımcılarla paylaştı. Mercer Direktörü Barış Tişli, "Esnek yan haklar çalışanların değişken ihtiyaçlarını karşılarken şirketlere de tercih edilen işveren olma yolunda fayda sağlamaktadır. Aynı şekilde uygun tasarımla maliyetleri kontrol altına alma hatta tasarruf edebilme özelliğine sahiptir. Yan hakların modernize edilmesi, örneğin az kullanılan ya da kuruluş amacına hizmet etmeyen yan hakların yerine güncel yan hakların çalışanlara sunulmasını mümkün kılar. Halen yakacak yardımı/kömür yardımı veren şirketler var. Bu yan hakları yeni haklarla değiştirmek lazım, örneğin telefon kontörü gibi" dedi.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları