08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalından Toplam Üretken Bakım Semineri
20 Şubat 2012 Pazartesi 19:13

Yalın'dan Toplam Üretken Bakım Semineri

Yalın Enstitü Derneği'nin ev sahipliğinde düzenlenen Toplam Üretken Bakım Semineri 2 Mart 2012'de, İstanbul Elite World Otel'de gerçekleştirilecek.

Fabrika yöneticilerinin yanı sıra üst düzey yöneticilere de mükemmel fabrika yönetimi konusunda yeni bir vizyon kazandırması amaçlanan seminerde, Japon Fabrika Bakım Enstitüsü – Çözümler (JIPM-S) Yönetim kurulu üyesi ve Toplam Üretken Bakım (TPM) Araştırma Enstitüsü Şefi ve Master TPM Danışmanı Hideo Osaki konuşmacı olacak. 41 yıldır Japonya'da ve özellikle son 10 yıldır farklı ülkelerde de uygulanan TPM yaklaşımını enine boyuna ele alacak Osaki, üretimde verimliliği en üst düzeye çıkaracak bir şirket kültürünün nasıl oluşturulacağı, mevcut ekipman ve üretim alanı ile ilgili kayıpların nasıl önleneceği ve çalışanlarda benim makinem anlayışının nasıl geliştirileceğini anlatacak. TPM'in çalışanlara yoğun teknik eğitimler sunarak uzmanlaşmalarını sağlayıp, uzmanlardan oluşmuş, makineleri büyük maharetle kullanılan fabrikaları nasıl tetiklediğine ilişkin ayrıntıları aktaracak Osaki, katılımcılara özel öneriler de sunacak.

Türkiye'deki dört mükemmel fabrika'nın yöneticileri konuşacak
Ambalaj sektöründen Bak Ambalaj, gıda sektöründen ETİ, Elektronik sektöründen Vestel ve döküm sektöründen Demisaş, bu yaklaşımı benimseyen ve kalıcı bir kültür haline getirerek verimliliği artıran firmalar olarak örnek uygulama sunumları yapacak.

2 Mart 2012'de, İstanbul Elite World Otel'de gerçekleştirilecek Seminer, sabah 9.30'da başlayıp tüm gün sürecek. Katılım için ayrıntılı bilgi, Yalın Enstitü Derneği'nin lean.org.tr adresli İnternet sitesinden alınabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları