29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalçıntaş, Invest in Med Yönetiminde
03 Temmuz 2008 Perşembe 14:06

Yalçıntaş, Invest in Med Yönetiminde

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Türk firmalarına önemli fırsatlar sunacak projenin yönetimine girdi.

Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (ASCAME) Başkanlığı görevini de yürüten İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Akdeniz Avrupa Birliği (AB)- Akdeniz ilişkilerinin yatırımlar yoluyla geliştirilmesini amaçlayan 12 milyon avroluk Invest in Med adlı projenin yönetimine girdi.

Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen proje, Avrupa Birliği Komşuluk Politikası çerçevesinde oluşturuldu.

Üç yıl sürecek projenin yönetimi Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres), İTO"nun başkanlığını yürüttüğü ASCAME, Avrupa-Akdeniz Yatırım Promosyon Ajansları Ağı (ANIMA) ve Akdeniz İş Dünyası Konfederasyonları Birliği"nden (UMCE) oluşan bir konsorsiyum tarafından sağlanıyor.

Dört kuruluş, 12 milyon avroluk hibeden çeşitli projeler aracılığı Akdenizli firmaların faydalanmasını sağlayacak.

Projenin startı Fransa"nın Marsilya kentinde 2 Temmuz"da gerçekleştirilen ve Murat Yalçıntaş"ın da katıldığı bir basın toplantısı ile verildi. ASCAME ve İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Invest in Med projesinin Türkiye de dahil olmak üzere tüm Akdeniz ülkeleri için büyük önem taşıdığını söyledi.

Türk Firmaları İçin Büyük Fırsat

12 milyon avro bütçeli bu proje ile bölge ülkeleri arasında işbirliğinin daha da gelişeceğini belirten Yalçıntaş, farklı karakterdeki aktörleri bir araya getiren projenin Akdeniz"de ticareti canlandırmayı hedeflediğini belirterek, şöyle devam etti:

"Bölgede yeni iş imkanları oluşturulacaktır. Bu projeyle ülkemiz firmalarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 5 bin Akdenizli girişimci, uluslararası yatırım, işbirliği ve ortaklıkla tanışacaktır. Ticaret Odası, dernek, yatırım ajansı gibi yaklaşık 300 sivil toplum kuruluşu, bin farklı etkinlikte yer alacaktır. Ayrıca, bin 100 ortaklık projesi hayata geçirilecektir."

Yalçıntaş, ASCAME Başkanı olarak projenin yönetiminde İstanbul Ticaret Odası"nın yer almasının da büyük önem taşıdığına işaret etti. Yalçıntaş, "Bu sayede özellikle ülkemiz firmaları Akdeniz Bölgesinde birçok yeni fırsatla buluşabilecektir" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları