23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yabancı Dil Eğitimi Konferansı
18 Mayıs 2007 Cuma 12:31

Yabancı Dil Eğitimi Konferansı

25 ülkeden 300’ü aşkın yabancı dil eğitimi uzmanı ve akademisyen Uluslararası Yabancı Dil Eğitimi Konferansı için Sabancı Üniversitesi’nde buluşuyor

25 ülkeden 300’ü aşkın dil eğitimi alanında çalışan uzman, akademisyen, yönetici, eğitimci, öğretmen ve öğrenci, 24-26 Mayıs 2007 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Diller Okulu tarafından gerçekleştirilecek olan, “Aynı dili konuşuyor muyuz?: Dil öğrenen öğrenciler, öğrencilerin ‘dil’i” (Tuning in: Learners of language, language of learners) başlıklı “Uluslararası Yabancı Dil Eğitimi Konferansı”nda buluşuyor.

Katılımcı ülke ve uzman sayısı açısından dünyada konusunda en kapsamlı konferanslar arasında yer alan “Uluslararası Yabancı Dil Eğitimi Konferansı”nda aralarında İngiltere, İspanya, Meksika, Hırvatistan, Hong Kong, Belçika, ABD, İran, Bulgaristan, Güney Afrika, İsveç, Birleşik Arap Emirlikleri’nin de bulunduğu 25 farklı ülkeden eğitmen, öğrenci ve uzman bildiri sunacak.

Konferansa Türkiye’den Sabancı Üniversitesi’nin yanı sıra Bilkent, Boğaziçi, ODTÜ, Dicle, Abant İzzet Baysal, İzmir TOBB Ekonomi Üniversitesi gibi kurumlardan öğrenci ve eğitimci katılıyor. Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampusu’nda yer alacak konferanstaki tüm sunum ve oturumlar İngilizce gerçekleştirilecek.

24 Mayıs tarihinde Sabancı Üniversitesi üçüncü sınıf öğrencisi Emre Karacan’ın “Yabancı Diller: Tehdit mi yoksa Empati İçin Fırsat mı?” başlıklı konuşmasıyla açılacak olan konferansın konuşmacıları arasında Chris Kennedy (Birmingham Üniversitesi İngiliz Dili Çalışmaları Merkezi/İngiltere), Claire Kramsch (California Üniversitesi, Berkeley Dil Merkezi), Lourdes Díaz Rodríguez (Pompeu Farba Üniversitesi, Barcelona, İspanya), Charles E. Barrière (ELITE/ Fransa), Nina Spada (Toronto Ontario Eğitim Enstitüsü/ Kanada), Tony Humphreys (Yazar, klinik psikoloji danışmanı, akademisyen, Cork Üniversitesi/ İrlanda) gibi uzmanlar yer alıyor.
Sabancı Üniversitesi “Uluslararası Yabancı Dil Eğitimi Konferansı” yurtdışından alanında uzman konuşmacıların ve uzmanların yanı sıra, öğrencilerin sunumlarına da ev sahipliği yapacak. Konferans konuşmacısı olarak ana sunum yapacak öğrenciler, konferansın ardından yurtdışında yabancı dil kursu ile ödüllendirilecek.

Konferansla ilgili bilgi ve kayıt için: http://www.sabanciuniv.edu/sl/languageconf2007
tuningin@sabanciuniv.edu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları