20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Xpeech Ses Kayıt Sistemleri
09 Ekim 2007 Salı 12:01

Xpeech Ses Kayıt Sistemleri

Bircom güvencesiyle sunulan Xpeech ses kayıt sistemi, şirketlerin telefon görüşmelerini elektronik ortam üzerinde kaydetmelerini sağlıyor. Xpeech, yapılan kayıt içinde aranan kelimeyi bulan özel yazılımla birlikte sunuluyor.

Günümüzde birçok şirket, kurum içi ve dışı telefon görüşmelerini kaydetme yoluna gidiyor. Bazı sektörlerde bu durum kanuni bir zorunluluktan kaynaklanıyor. Telefon konuşmalarını kaydetmek isteyen şirketlere, telekomünikasyon sektörünün deneyimli markası Bircom güvencesiyle sunulan Xpeech ses kayıt sistemleri kullanıcılara önemli avantajlar getiriyor. Xpeech, telefon konuşmalarını 2 yıl boyunca yedeklemeye ihtiyaç duymadan kaydedebilecek 250 GB’lık dahili bir sabit diske sahip bulunuyor. Çalışmak için bilgisayar bağlantısına ihtiyaç duymayan Xpeech, kayıtlar arasında dilediğiniz kelimenin geçtiği konuşmayı bulup dinlemenizi sağlayan Sestek WordSpotter yazılımıyla birlikte sunuluyor.

Türk bilişim firması SesTek tarafından geliştirilen ve Xpeech ses kayıt sistemlerini satın alanlara 1 yıllık ücretsiz kullanım lisansı ile sunulan WordSpotter yazılımı, Xpeech ürünü için özel olarak uyarlandı. Yazılım, istediğiniz kelimenin geçtiği konuşmayı bulup dinlemeyi mümkün kılıyor. Aranan sözcüğü SesTek WordSpotter”a girdikten sonra yazılım, bütün işlemleri otomatik olarak gerçekleştiriyor. Yazılım, kayıtlı konuşmalar içerisinde arama yapıyor ve bulmak istediğiniz görüşmeyi büyük bir doğrulukla listeliyor.

Yazılımın teknik özellikleri kısaca şöyle:
- Aranan kelimeleri kayıt süresinden çok daha kısa sürede otomatik yakalama
- Uygun kelimelerde %100'e varan yakalama oranı
- Sadece yakalanan kelimeleri dinleyerek yanlış kabulleri kolay ve hızlı ayıklama
- Özel isim, yer ismi gibi yeni kelimeleri sorunsuz yakalayabilme
- İhtiyaca göre ayarları değiştirerek daha hızlı veya daha doğru yakalama sonuçları alabilme
- Kelimelerin geçtiği kayıtları ve saniyelerini ayrıntılı raporlama

Yazılım, telefon kaydından farklı örnekleme frekanslarındaki (16 khz, 44 khz, vb.) ses kayıtlarında da arama yapabiliyor. Böylece, eski ses kayıt sistemlerine kolayca uyum sağlıyor ve arama yapabiliyor.

Xpeech’in 8 kanallı XVL800 ve 16 kanallı XVL1600 modelleri şirketlere komple bir ses kayıt çözümü sunuyor. Xpeech’in gelişmiş kurulum özelliği sayesinde, telefon konuşmalarının kayıt altına alınması için hatların sisteme bağlanması yeterli. Bundan sonra Xpeech, firmanıza gelen ya da firmanızdan yapılan tüm aramaları tarih, saat ve telefon numarası gibi pek çok ayrıntıyla birlikte kaydetmeye başlıyor. Xpeech’in özel yazılımı sayesinde görüşmeler Internet üzerinden de dinlenebiliyor.


Bircom Hakkında

Bircom 1972 yılından bugüne kurumsal müşterilerine profesyonel ses çözümleri üretmektedir. 2001 yılında gerçekleştirdiği unvan değişikliği ve yeniden yapılanma faaliyetlerinin sonucu olarak sunduğu hizmet ve ürünlere bilişim hizmetlerini de eklemiş bulunmaktadır. Bircom kurumsal müşterilerine 35 yıllık bilgi birikimine sahip olduğu, telefon altyapısı konularında danışmanlık ve projelendirme, ilgili ekipmanların yurtiçi ve yurtdışı temini, kurulumu, satış sonrası bakım ve teknik servis hizmetlerinin yanı sıra yapısal kablolama alanında da donanım ve projelendirme çözümleri sunmaktadır. Her biri kendi alanında endüstri lideri olan pek çok uluslararası firmanın Türkiye distribütörlüğünü yürütmekte olan Bircom, sektöründe lider konumda bulunmaktadır. Kendi Ar-Ge birimine sahip olan Bircom, TTGV ve TÜBİTAK ile ortak projeler üretmekte ve Türk telekomünikasyon pazarına yeni ürünler sunmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları