21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Xeroxta Yeni CEO
26 Mayıs 2009 Salı 14:45

Xerox'ta Yeni CEO

Xerox'un Başkanlığına Ursula Burns geçiyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox"un CEO"su ve Yönetim Kurulu Başkanı Anne Mulcahy, emekliye ayrılıyor ve görevini Ursula Burns"e bırakıyor. Şu anda Xerox"un Başkanı olan Ursula Burns, 1 Temmuz 2009 tarihi itibari ile Xerox"un CEO"su olacak. Anne Mulcahy, geçiş süreci tamamlanana kadar kısa bir süre daha Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam edecek.

Yapılan atama ile ilgili açıklamada bulunan Ursula Burns, "Anne Mulcahy"in görev süresi boyunca Xerox, pazarda lider, finansal açıdan güvenilir ve geniş bir müşteri kitlesine hizmet eden bir şirket oldu. Anne Mulcahy"dan geçen bu değerli mirası daha iyi yerlere taşımanın sorumluluğunu yerine getirmeye çalışacağım. Bundan sonra da müşterilerimiz, çalışanlarımız, paydaşlarımız için değer yaratmaya devam edeceğiz" dedi.

Satış Temsilciği"nden Yönetim Kurulu Başkanlığı"na
Anne Mulcahy, Xerox"taki kariyerine 1976 yılında Satış Temsilcisi olarak başladı. Xerox"un dünya organizasyonu içinde farklı ülkelerde çalışan Anne Mulcahy, 33 yıllık görev süresi boyunca pazarlama, satış ve insan kaynakları alanlarında üst düzey yönetici pozisyonlarında görev aldı. Mayıs 2000"de Xerox"un Operasyon Başkanı (COO) görevine getirilen Anne Mulcahy, 2001 yılının Ağustos ayında Xerox CEO"su ve 2002 yılının başında da Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Stajyer girdi 29 yılda CEO oldu
Ursula Burns, 1980 yılında Makine Mühendisliği stajyeri olarak Xerox bünyesine katıldı. Makine Mühendisi olarak çalışmaya başladığı Xerox"ta, mühendislik ve yönetim alanında çeşitli görevler üstlendi. Xerox"un geçmiş yıllarda piyasaya çıkardığı birçok ürünün mühendislik çalışmalarının içinde yer aldı. Ursula Burns CEO"luk görevine getirilmeden önce en son, Xerox"un kurumsal strateji, insan kaynakları, satış ve pazarlama operasyonları ve global müşterilerinden sorumlu başkanlık görevini yürütüyordu.

Dünyanın saygın iş dergilerinden Fortune tarafından hazırlanan Dünyanın En Güçlü 50 Kadını sıralamasında Anne Mulcahy 2008 yılında dördüncü sırada, Ursula Burns de 10"uncu sırada gösterilmişti.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları