22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
WWFden Yılbaşı Hediyeleri
27 Aralık 2007 Perşembe 10:32

WWF'den Yılbaşı Hediyeleri

WWF-Türkiye, cazip bir hediyeden daha fazlasını, yaşayan bir dünya umudunu da taşıyan yeni yıl hediyeleri sunuyor.

Yıllar geçiyor, dünyamız, yaşam alanımız, gezegenimiz yaşlanıyor. Yeni bir yıl başlıyor. Gezegenimizi korumak için yeni kararlar alma zamanı.

İhtiyaçlarımızın ötesinde kullandığımız doğal kaynakları hızla tüketilirken atıklarımız ve ürettiğimiz emisyonlarla yeryüzünde milyarlarca yıldır süren mucizevi dengeyi kendi ellerimizle bozuyoruz. Daha hızlı, daha güçlü, daha çok fosil yakıt tüketen araçlar kullanıyor; işyerlerinde, yazın klimalarla serinliyor; yolculuklarımızı uçakla yapıyor; yolları, binaları, büyük alışveriş merkezlerini ışıl ışıl ve sürekli aydınlatıyor; gerekmediği halde pek çok şeyi satın alıp, sonra da çöpe atıyoruz.

Doğal kaynakları şu andaki hızda tüketmeyi sürdürürsek, 2050 yılında Dünya gibi iki gezegene daha ihtiyaç duyacağız.

Yeni yılla birlikte yaşam şeklimizde küçük değişiklikler yapabiliriz. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), bu küçük değişikliklere başlangıç olabilecek yeni yıl hediyeleri sunuyor. Seçenekler, cazip bir hediyeden daha fazlasını, yaşayan bir dünya umudunu da taşıyor.

Yeni yıl kartı yerine sertifika: Firmalar yeni yılda müşterilerine kart göndermek yerine WWF-Türkiye’nin çeşitli programlarına bağış yaparak, sertifika hediye ediyorlar. Harcanılan kağıt için WWF-Türkiye’nin Orman Programı’na şirketler tarafından yapılan bağış ya da 10 YTL karşılığında evlat edinilen bir deniz kaplumbağası karşılığı sertifika hazırlanıyor ve hazırlanan sertifika şirketlerin gönderdiği şahsa hediye ediliyor. Genel olarak doğa koruma çalışmalarına da bağış yapılabiliyor.

Ajanda: Yeni başlayan yılla, herkesi yeni kararlar almaya ve gezegenimizi korumak için harekete geçmeye çağıran WWF-Türkiye 2008 Ajandası, 20 YTL’ye WWF-Türkiye ofisinden ve D&R’lardan temin edilebilir. Turuncu ve yeşil olmak üzere farklı iki renkte hazırlanan ajanda, küresel iklim değişikliğinin tehlikeli boyutlara varmasını önlemek için her gün bir öneri sunuyor.

SU-Suyun Yeryüzündeki Serüveni Kitabı: WWF-Türkiye’nin her yönüyle suyu anlattığı kitap, kuraklığı şiddetli olarak yaşadığımız 2007 yılına veda ederken, hediye edilebilecek anlamlı bir hediye. Bu hediye 2008 yılında, su hakkında farkındalık yaratmak için iyi bir adım. Kitap WWF-Türkiye ofisinden ve D&R’lardan temin edilebilir.

Ayşe’nin Bulut Projesi: Değerli yazar ve çizer Behiç Ak tarafından WWF-Türkiye için hazırlanan kitap, 6-12 yaş arasındaki çocuklara hitap ediyor ve su kaynaklarımızı nasıl tükettiğimizi masalsı bir dille anlatıyor. Sağlıklı bir gelecek için, çocuklara verilebilecek anlamlı bir hediye. Kitap WWF-Türkiye ofisinden ve D&R’lardan temin edilebilir.

WWF-Türkiye ürünleri: WWF-Türkiye’nin peluş panda oyuncaklardan tişörtlere ve kupalara varan, geniş ürün yelpazesi zengin hediye seçenekleri sunuyor. Bu ürünlerden elde edilen gelir WWF-Türkiye’nin doğa koruma çalışmalarında kullanılıyor.

Özel tasarım tabureler: Yurtiçi ve yurtdışından 95 tasarımcı tarafından ekolojik yaşam ve doğa temalarına göre yorumlanan IKEA’nın Oddvar tabureleri, özel bir yılbaşı hediyesi vermek isteyenler için farklı bir seçenek sunuyor. Maison Française dergisinin 150. sayısı nedeniyle düzenlenen Re-Tabure sergisinde yer alan tabureler, sergi bitiminde WWF-Türkiye’ye bağışlandı. Hem doğa korumaya katkıda bulunmak hem de özgün tasarımlı bir tabureye sahip olmak isteyenlere verilebilecek güzel bir hediye. Tabureler 200 YTL’ye WWF-Türkiye ofisinden temin edilebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları