22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
World Hosting Days, Bilişim Zirvesinde
27 Mayıs 2011 Cuma 14:58

World Hosting Days, Bilişim Zirvesi'nde

Önemli Etkinliklerin gerçekleşeceği Bilişim Zirvesi'nde CeBIT Türkiye'nin açılışının yanı sıra, en önemli web hosting etkinliği olan World Day de yer alacak.

6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi"nde gerçekleştirilecek olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı, 12. yılında Fuar ve Zirve"yi bir araya getirerek İstanbul"da ICT sektöründeki en etkin platformunu yaratacak.

CeBIT Bilişim Eurasia"nın ilk günü üç büyük etkinliğe sahne olacak. CeBIT Sinerji Zirvesi kapsamında, ICT sektöründeki mevcut eğilimler Güvenli İnternet ve GSM operatörleri için Baz İstasyonları olmak üzere iki önemli başlıkta tartışılacak.

Zirve, ICT sektöründe çalışan CEO ve CTO"ların katılımı ile gerçekleştirilen ve dünyanın en çok ses getiren web hosting etkinliği olan World Hosting Days"i de Türkiye"de ilk kez ağırlayacak. İstanbul, Moskova, Varşova, Köln, Klausenburg, Londra, Amsterdam, Madrid, Paris ve Zürih olmak üzere 10 Avrupa şehrini kapsayan tanıtım turunun bir parçası olarak etkinlik WHD. local adı altında CeBIT Sinerji Zirvesi"nde yapılacak.

Fuar, 4 Bölüm Konsepti ile bu yıl, tüm sektörler için yenilikçi çözümleri sergileyecek. Bu bölümler, kamu sektöründe kullanılan bilişim teknolojileri, dijital dünyanın son trendleri, geleceğin teknolojileri ve akıllı yaşam konseptlerini konu alacak.

CeBIT Hannover"deki Ortak Ülke Türkiye projesinin olumlu etkilerine değinen Kühnel, konuyla ilgili olarak; "Birbiriyle direkt olarak bağlantılı olan CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi ticaret ve fikir alışverişi arasındaki sinerjiden yararlanacak. Zirvede bilgi edinen dinleyiciler hemen alt kattaki salonlarda ürünlere dokunup onları test edebilecekler. Yalnızca sektörün bir araya getirilmesi için değil, aynı zamanda tüm uzmanların ve etkili kurumların bir araya gelmesi ve Avrasya"daki bilişim sektörünün tanıtımının yapılması için fuar ideal bir platform görevini görüyor. Erken başlayan satışları göz önünde bulundurursak bu yılki CeBIT Bilişim Eurasia en başarılı fuarlardan biri olacak" açıklamasını yaptı.

Onur Air ile HİFAŞ arasında imzalanan sponsorluk anlaşması sayesinde, Onur Air, CeBIT Bilişim Eurasia"nın Anadolu"dan gelecek olan profesyonel ziyaretçilerine indirimli bilet fırsatı sunacak. Bu fırsatın yanı sıra, Anadolu"dan gelecek olan VIP Heyetlerin ulaşım masrafları da Onur Air ile HİFAŞ tarafından karşılanacak. Bu iki kampanya Ekim"in ilk haftası için geçerli olacak.

CeBIT Bilişim Eurasia 2011"in yalnızca Türkiye için değil, Avrasya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Rusya ve CIS ülkeleri için de bilişim sektörünün ihtiyaçlarını karşılaması bekleniyor. Dünyanın dört bir yanından gelecek olan profesyonel ziyaretçilerin yanı sıra, Uluslararası Satın Alma Heyetleri fuarı ziyaret edecek.
Fuar Müdürü Murat Özer konuyla ilgili olarak "Orta Doğu"daki birçok hedef ülkeden CeBIT Bilişim Eurasia"yi ziyaret etmeleri için VIP heyetler getireceğiz. Mayıs"tan itibaren Arapça tanıtım belgelerinin paylaşımına başlayacağız. Suriye, Ürdün, Lübnan, Kuveyt, Irak, Katar, Bahreyn, Dubai, Suudi Arabistan gibi ülkelerde gerçekleştirilecek olan özel bir ziyaretçi tanıtım projesi ile 3.500"ü aşkın müşteriye ulaşılacak. Tıpkı geçen yıl olduğu gibi Hosted Buyer Programı için DTM"nin (Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı) de desteğini bekliyoruz" açıklamasını yaptı.

Türkiye"deki uydu, yayıncılık ve bilişim sektörlerinin başarısı ile kesintisiz gelişiminin sayesinde, uydu sektörü Avrasya bilişim pazarında hakkında konuşulan önemli konulardan biri halinde geldi. 2011'den itibaren CeBIT Bilişim Eurasia en son uydu teknolojilerini, TV sistemlerini ve yayıncılık ekipmanlarını da tanıtacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları