25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
WISE 2012 Eğitim Ödülü Jürisi Belli Oldu
12 Temmuz 2012 Perşembe 15:15

WISE 2012 Eğitim Ödülü Jürisi Belli Oldu

Katar’ın başkenti Doha’da 13-15 Kasım 2012 tarihlerinde düzenlenecek WISE 2012 Zirvesi kapsamında sahibini bulacak WISE 2012 Eğitim Ödülü jüri üyeleri belli oldu.

Farklı ülkelerden yedi uzman isimden oluşan jüri, eğitimde öne çıkan orijinal ve öncü projeleri ödüllendirecek.

Eğitim alanında üstün başarı gösteren katılımcıları tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen WISE 2012 Eğitim Ödülü için, dört kıtadan, bilim, teknoloji ve ekonomi gibi alanları temsil eden, vizyonları ve deneyimleriyle öne çıkan isimlerden oluşan bir jüri belirlendi.

Jüri başkanlığını Katar Vakfı - WISE Başkanı Dr. Sheikh Abdulla bin Ali Al-Thani’nin yaptığı WISE 2012 Eğitim Ödülü jürisi; ABD Kongre Kütüphanesi Müdürü Dr. James H. Billington, Güney Afrika Bilim ve Teknoloji Bakanı H.E. Naledi Pandor, Pekin Üniversitesi Rektörü ve Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Halk Kongresi Başkan Yardımcısı Prof. Zhou Qifeng, İrlanda Mary Robinson Vakfı Başkanı ve Oxfam Onursal Başkanı Mary Robinson, ABD Columbia Üniversitesi Dünya Enstitüsü Direktörü Prof. Jeffrey D. Sachs ve Hindistan Mevlana Azad Educational Trust Başkanı Fatma Rafiq Zakaria’dan oluşuyor. Eylül ayında Washington'da bir araya gelecek olan jüri üyeleri, ön elemeyi geçen adayları değerlendirecek. WISE 2012 Eğitim Ödülü’nü kazanan aday 13-15 Kasım 2012 tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenecek 4. WISE Zirvesi’nde açıklanacak, 500.000 dolar para ödülü ve bir altın madalya ile ödüllendirilecek.

WISE Eğitim Ödülü’nün eğitimin toplumlardaki önemli rolünün daha bilinir ve takdir edilir olmasına katkı sağladığını belirten jüri başkanı Dr. Sheikh Abdulla bin Ali Al-Thani, “Jüri üyeleri seçim sürecine kendi başarılı deneyimleri ve küresel bakış açıları doğrultusunda katkı sağlıyor ve değerlendirmelerini titizlikle yapıyor. 2011 yılında ödüllendirilen Sir Fazle Hasan Abed, WISE Ödülü için gerçek bir kazanan örneğidir. 2012 yılında bu ödülün sahibi olacak aday, yine eğitimde inovasyonun önemine ve potansiyeline dair global farkındalığı geliştirmek konusunda önemli bir adım atacaktır” dedi.

WISE Eğitim Ödülü:
Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan WISE Eğitim Ödülü, eğitime alanında önemli başarıları hayata geçiren, eğitim konusunda kalıcı bir etki bırakan, ilham verici ve vizyon sahibi bir yaklaşım benimseyen kişi ya da gruba verilecek. İki ay süren WISE 2012 Ödülü adaylık süreci 31 Mart 2012 tarihinde sona erdi. Üniversiteler, okullar, öğretmen dernekleri, araştırma kurumları, uluslararası kuruluşlar, hükümetler, özel kurumlar ve medya gibi eğitim alanına kanıtlanabilir bir bağlılık gösteren kurum ya da kişilerin adaylıkları alındı.13-15 Kasım 2012 tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenecek 4. WISE Zirvesi’nde açıklanacak olan WISE 2012 Eğitim Ödülü’nün sahibi, 500.000 dolar para ödülü ve bir altın madalya ile ödüllendirilecek. İlki 3. WISE Zirvesi kapsamında 1 Kasım 2011 tarihinde gerçekleştirilen WISE Eğitim Ödülü’ne BRAC (The Bangladesh Rural Advancement Committee – Bangladeş Kırsal İlerleme Komitesi) kurucusu ve Başkanı Sir Fazle Hasan Abed layık görüldü. Uluslararası medyanın izlediği ödül törenine 1200 lider ve eğitim uzmanı katıldı.

Dünya Eğitim İnovasyonu Zirvesi (WISE):
Şeyh Mozah Bint Nasser Al Missned önderliğinde, Katar Vakfı tarafından 2009 yılında hayata geçirilen küresel ortak girişim WISE, kendini inovasyon üzerinden geleceğin eğitimini desteklemeye adamıştır. Misyonu 21. yüzyılda eğitim alanında karşılaşılan zorluklara dikkat çekmek, dünya ölçeğinde insanlar arasında diyaloğu geliştirmek ve sürdürülebilir çözümleri uygulamaktır. Bu misyon doğrultusunda, her yıl kanaat önderleri ve uzmanların eğitim alanındaki en iyi uygulamaları paylaşabilecekleri uluslararası bir zirve düzenlenmektedir. WISE 2012 Zirvesi, 13-15 Kasım 2012 tarihinde Katar’ın Doha kentinde düzenlenecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları