23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Wikileaks Ödül Kazandırdı
17 Şubat 2011 Perşembe 15:55

Wikileaks Ödül Kazandırdı

Wikileaks Hiç Olmamalıydı konusunun tartışıldığı münazarayı, Koç Üniversitesi'nden Ozan Mert Öndeş ile Galatasaray Üniversitesi'nden Kerem Çelikboya kazandı.

İstanbul Şehir Üniversitesi Münazara Şampiyonası 11-13 Şubat tarihleri arasında 44 takımın katılımı ile gerçekleşti. Türkiye ve dünya gündemini yakından ilgilendiren konularla ilgili tartışmaların yapıldığı turnuvada Koç Üniversitesi"nden Ozan Mert Öndeş ile Galatasaray Üniversitesi"nden Kerem Çelikboya finalde "Wikileaks Hiç Olmamalıydı" tezini savunarak, turnuvayı birincilikle bitirdi.

İstanbul Şehir Üniversitesi"nin Altunizade"deki yerleşkesinde düzenlenen turnuvaya, Boğaziçi Üniversitesi, Bilkent, Koç Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Ege Üniversitesi, ODTÜ, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi katıldı.

Münazara turnuvasında jüri komitesinin 15 dakika önce verdiği Avrupa Birliği"nden kadın haklarına, Mısır"daki krizden azınlık haklarına kadar Türkiye ve dünya gündemini ilgilendiren çok sayıda konu gençler arasında tartışıldı. Finalde ise "Wikileaks Hiç Olmamalıydı" konusu tartışıldı. Turnuvayı "Wikileaks Olmamalıydı" tezinin savunan Koç Üniversitesi"nden Ozan Mert Öndeş ile Galatasaray Üniversitesi"nden Kerem Çelikboya kazandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları